Тісний зв’язок: мода як мистецтво

Збір коштів на потреби армії України
11.05.2017

Тісний зв’язок: мода як мистецтво

Мода формується з різних джерел, вона бере свій початок не тільки в дизайнерських салонах, але і на вулицях. – це факт. На неї впливають політика, соціальні умови життя і весь навколишній світ. Але один з головних джерел, які її формують поряд з дизайнерами – це мистецтво (фотографія, живопис, скульптура, кінематограф, архітектура). Мистецтво має великий вплив на естетичну культуру епохи, смаки людей, їх почуття прекрасного.

Пропоную вам переглянути, як мистецтво минулих років знаходить відображення в сучасній моді

1. «The Great Wave off Kanagawa» (в перекладі – Велика хвиля з Канагава) Кацусика Хокусая (японський художник, гравер, ілюстратор) є однією з найбільш відомих в Японії. Гравюра на дереві зображує величезну хвилю, що підноситься над здавалося б незначною горою Фудзі, яка традиційно представлялася, як композиційний центр.
Темою показу Christian Dior Spring 2007 couture став вплив Японії на європейське мистецтво. Натхненний дизайнер модного будинку Christian Dior Джон Гальяно зобразив знаменитий принт на подолі білої сукні з колекції.2. Робер Кампен – один з великих фламандських живописців. Його самі визнані картини – «Мадонна з Немовлям» і «Вівтар Мероде».
Але британського дизайнера Александра МакКуїна надихнув фрагмент картини Кампена «Розкаявся розбійник на хресті». Це фрагмент він використовував у своїй колекції осінь\зима 1997-1998, що називалася «It’s A Jungle Out There». Він спочатку завдав принт на тканину, потім розрізав його і скроїв жакет в клаптикової техніці печворк.3. Кафедральний собор Монреале, що знаходиться в сицилійській провінції Палермо, вважається однією з найбільших збережених пам’яток нормандської архітектури в світі. Інтер’єр собору славиться вишуканими мозаїками на стінах.
Дизайнерський дует Dolce & Gabbana часто черпає натхнення з острова Сицилія. Вони заплатили данину поваги пишності собору, включивши в свою колекцію осінь\зима 2013-2014 одяг із зображенням сицилійського короля Вільгельма II, який створив собор на честь Діви Марії.4. Американський художник Джеймс Еббот Макніл Уістлер написав «Композицію в сірому і чорному №1», більш відому, як «Мати Уістлера» в 1871 році.
Сьогодні картина «Мати Уістлера» служить символом материнства і сімейних цінностей, на неї часто посилаються в поп-культурі. Для рекламної кампанії Christian Louboutin осінь\зима 2011-2012 фотограф Пітер Ліппман відтворив кілька найбільш історично відомих творів мистецтва, серед яких і «Мати Уістлера», яка тримає в руках взуття з легендарної червоною підошвою.5. Живописець Джон Еверетт Мілле створив кілька найвідоміших образів прерафаелітів – «Христос в батьківському домі» і «Офелія». Але і менш відомі картини Мілле відрізняються вишуканим колоритом і майстерністю виконання, особливо портрети, які користуються у любителів живопису великою популярністю.
Одну з портретних картин Мілле «Подружка нареченої» використовував дизайнер Жан Шарль де Кастельбажак як принта в своїй колекції осінь\зима 2013-3014. Проте, там обличчя дівчини не видно із-за великого чорного хреста.Отже, як би ми не ставилися зі скепсисом до модних будинків, сприймаючи їх виключно як текстильну промисловість, варто віддати належне, що з кожним роком рекламні ролики все більше нагадують художні мініфільми, вітрини відомих торгових універмагів порівнюють з арт-об’єктами, а сукня може бути твором мистецтва і стати експонатом музеїв по всьому світу.
Тому вам вирішувати, де проходить та невловима грань між високою модою та мистецтвом і чи є вона взагалі?

, , переглядів: 2 577

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *