Топ 5 архітектурних споруд Рівненщини

Збір коштів на потреби армії України
01.07.2017

Сьогодні Україна відзначає професійне свято архітектора. Вашій увазі підбірка топ п’яти архітектурних споруд Рівненщини

 Успенська церква — одна з найстаріших культових споруд у місті Рівному, відноситься до пам’яток дерев’яної архітектури. Збережена до нашого часу майже в неушкодженому стані. Розташовується за адресою: місто Рівне, вулиця Шевченка, 113. Є пам’яткою архітектури національного значення.

 

 

 Корецький замок – пам’ятка архітектури у Корці Рівненської області. На жаль, зараз збереглися лише фрагменти оборонних споруд комплексу. На міському гербі зображено надбрамну вежу замку. Корець також приваблює гостей своїми храмами, тому його часто називають «християнською Меккою».

 

 

 Острозький замок – розташований у місті Острог у Рівненській області на пагорбі над річкою Вілія. Ця оборонна споруда є найвідомішою пам’яткою міста. Сьогодні на його території діє музей краєзнавства, який є найдавнішим музейним закладом на Рівненщині.

 

 

 Тараканівський форт або Нова Дубенська фортеця – одне з найцікавіших місць Рівненської області. Сьогодні від фортеці залишилися лише руїни. Але неймовірна кількість легенд, які досі оточують форт, і містичні залишки колись гарної будови щороку приваблюють все більше туристів.

 

 

 Садиба Валевських – садиба в Гощі, Рівненської області в стилі шалє 19 ст. В парку зберігся  старий палац Валевських,  збудований в кінці ХІХ ст. Колись палац був дуже красивий й мав притаманні лише йому архітектурні форми, але в радянський час його з одного боку обклали звичайною облицювальною плиткою, що перетворило маєток на ординарний будиночок соціалістичної епохи.  Донедавна тут розміщувалась районна бібліотека. Нині будівля пустує. Є певні ознаки реставрації, проте, судячи з усього, коштів на неї поки немає.  

 

, , переглядів: 4 498

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *