Топ-5 продуктів, які стають кориснішими після приготування

Збір коштів на потреби армії України
30.11.2022

Медики назвали п’ять продуктів, які після приготування стають більш корисними. Думка про те, що термічна обробка зводить нанівець позитивні властивості тих чи інших страв, актуальна не у всіх випадках.

Продукти

Морква

Буває і так, що за рахунок приготування продукту можна поліпшити його подальшу засвоюваність організмом. Це вірно для моркви, що служить джерелом бета-каротину. Якщо з’їсти овоч сирим, корисна речовина надійде в організм тільки частково, поки теплова обробка забезпечує більші обсяги пігменту.

Гриби

Гриби мають в складі вітаміни, білок, а також багато мінеральних речовин. При приготуванні продукту в рослинній олії його харчова цінність зростає, а організму стає простіше засвоювати важке частування.

Шпинат

Шпинат багатий оксалатами, що перешкоджають “всмоктуванню” заліза. При поїданні його в сирому вигляді засвоюваність металу складає всього 5%, але після приготування цей показник зростає.

Помідори

Від термічної обробки менш корисними не стануть і помідори, що містять лікопін. Останній ефективний для профілактики онкології і серцево-судинних недуг. Готування дозволяє збільшити рівень лікопіну в томатах, підвищується і його засвоюваність.

Спаржа

У спаржі за рахунок приготування можна підвищити обсяги поліфенолів, а ще зростає концентрація вітаміну A і лютеїну.

переглядів: 494

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *