Тварини під захистом: в Україні запрацював новий зоозахисний закон

Збір коштів на потреби армії України
10.11.2021

З 8 листопада в Україні набув чинності новий закон про захист тварин

Відтепер за жорстоке поводження з тваринами порушник понесе адміністративну відповідальність.

Згідно із законом, жорстоким поводженням тепер вважається не лише порушення правил утримання тварин, а й інші порушення правил поводження з ними та їх транспортування.

Відтепер особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити наявність повідця, якщо вихованець може становити небезпеку для життя або здоров’я людини, а також намордника на собаках небезпечних порід. На домашній тварині має бути нашийник з позначками-ідентифікаторами.

Якщо тварина хвора на сказ або іншу особливо небезпечну хворобу, для її умертвіння обов’язково повинен бути документ від ветеринара. Законом тепер встановлюється вичерпний перелік причин для умертвіння тварин.

Забороняється їх умертвіння для регулювання чисельності безпритульних тварин. Разом з тим забороняється бити, травмувати, отруювати тварин, примушувати до нападу одних тварин на інших, використовувати їх як мішень під час стрілянини.

Законом також встановлено гуманні умови утримання сільськогосподарських тварин, посилено захист вагітних тварин, заборону розведення птиці для фуа-гра.

Забороняється надавати фотопослуги з тваринами.

Нагляд за захистом тварин від жорстокого поводження здійснюють органи Нацполіції. І вони ж вживають відповідних заходів.

Місцеві ради тепер мають не допускати діяльності пересувних виставок та зоопарків, іншої забороненої діяльності, а також встановлюють перелік тварин, які потребують охорони на їхній території.

Порушникам загрожує від 1 до 3 років позбавлення волі. Водночас в деяких випадках – від 5 до 8 років

переглядів: 526

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *