У день книги ми пропонуємо задуматися, скільки часу займе прочитання світових бестселерів?

Збір коштів на потреби армії України
23.04.2021

Сьогодні, 23 квітня – Всесвітній день книги і авторського права

Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості.

А ви любите читати? відчувати аромат книги? доторкатися до сторінок?

Команда аналітиків Picodi.com вирішила порахувати, скільки часу займе прочитання світових бестселерів і знакових для української літератури творів.

А в книзі було по-іншому!

svitovi bestsellery

Багато відомих касових фільмів і серіалів зняті за мотивами книг. Гучний серіал «Гра престолів» не став винятком — це екранізація серії фентезі-романів Джорджа Р.Р. Мартіна «Пісня льоду і вогню», яка займає перше місце нашого рейтингу. Мартін досі продовжує роботу над останніми двома частинами, а тим часом шанувальники його творчості насолоджуються п’ятьма уже виданими книгами. Занурення в світ Матері драконів у середньостатистичного читача займе 88,5 годин.

На другій сходинці рейтингу розташовується найвідоміший хлопчик-чарівник — Гаррі Поттер. Мільйони глядачів дивилися фільми, зняті за серією книг Джоан Роулінг. Ретельно створений нею Всесвіт магів і маґлів захопить всю сім’ю на 59 годин.

Третє місце займає серія книг американської письменниці Стефані Майєр про любов і вампірів в сучасному світі — «Сутінки»: 4 книги і 31 година.

Найменше часу на прочитання вимагають такі бестселери як: «Маленький Принц» Антуана де Сент-Екзюпері — 1 година, «Аліса у Дивокраї» Льюїса Керролла — 1,5 години, «Алхімік» Паоло Коельйо — 2 години.

Якщо ж в середньому читати по 8 годин на день, то всі бестселери можна здолати за 41 день.

Нічого кращого немає…

znakovi ukrainski tvory

Закриті кордони, пандемія, ізоляція … Чим не привід відкрити для себе ще раз, а може і зовсім познайомитися зі знаковими для української літератури творами? А згідно з опитуванням, проведеним Picodi в 2018 році, українці віддають перевагу саме класичній літературі.

Перший і другий рядки рейтингу займають 2 збірки: Олександра Довженка «Зачарована Десна» і Володимира Винниченка «Щось більше за нас». На їх прочитання піде по 12,5 годин.

Трохи менше часу буде потрібно, щоб прочитати роман Григорія Тютюнника «Вир» — 12 годин і третя позиція рейтингу.

Четверте місце за тривалістю читання дістається збірці авторства Василя Стефаника «Камінний хрест» — 10,5 годин.

Не завжди серйозна література вимагає від читача багато часу: Іван Карпенко-Карий «Сто тисяч» та Марко Вовчок «Інститутка» — 1 година читання, збірка Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» — 30 хвилин, поетична збірка «Сонячні кларнети» Павла Тичини — 15 хв.

Якщо присвятити цим 25 книгам 8 годин на день, то за 16 днів можна все прочитати.

Методологія та джерела

Для рейтингу світових бестселерів враховувалися твори, що розійшлися тиражем понад 30 млн примірників у всьому світі. За середню швидкість читання українською була прийнята цифра в 1500 знаків в хвилину. Кількість знаків у літературному творі було взято з сайту mybook.

Заява про вільне використання

Ви можете вільно використовувати представлені в тексті інфографіки, а також поширювати результати та висновки дослідження в комерційних і некомерційних цілях, із зазначенням його авторів (Picodi.com), з посиланням на цю інтернет-сторінку. У разі виникнення питань звертайтеся на research@picodi.com.

, переглядів: 833

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *