У листопаді рівнян чекає чотири прем’єри українських фільмів

Збір коштів на потреби армії України
05.11.2019

У листопаді рівнян чекає чотири прем’єри українських фільмів

Осінь – чудова пора року для того, щоб проводити багато часу за переглядом цікавих фільмів, закутавшись у плед і попиваючи улюблений чай. Осінній період багатий цього року на кінематографічні прем’єри – в жовтні у прокат кінотеатрів вийшла довгоочікувана стрічка “Захар Беркут”, створена за мотивами роману відомого українського письменника Івана Франка, пише сайт “rivne-trend.in.ua“.  Листопад також обіцяє бути багатим на події в українському кінематографі, адже цього місяця в прокат на великі екрани вийде одразу чотири українські стрічки. Для поціновувачів національного культурного продукту це справжнє свято – коли ще Україна могла похизуватися такою кількістю нових кінострічок?

“Додому”

додому

Вже через кілька днів, 7 листопада, на поціновувачів кіно чекає прем’єра стрічки “Додому” – українського драматичного фільму 2019 року, повнометражного режисерського дебюту Нерімана Алієва та Ахтема Сеітаблаєва, який, до слова, зіграв головну роль у стрічці. До слова, саме режисурі Ахтема Сеітаблаєва належить фільм “Захар Беркут”, який вийшов у прокат в жовтні.

Стрічка “Додому” розповідає про історію кримського татарина Мустафи, в якого трапилося страшне горе – помирає його син Назім, який був первістком у сім’ї. Тоді татарин Мустафа відправляється до Києва – саме сюди відправилися його двоє синів після того, як відбулася анексія Криму. Любляче батьківське серце прагне забрати молодшого сина додому, аби вберегти під своїм крилом, а старшого сина батько хоче привезти на свою маленьку Батьківщину, аби поховати рідну дитину там згідно з тим, як цього вимагають давні мусульманські традиції.

Готуватися до зйомок стрічки в Україні розпочали ще в 2017 році, а вже в 2018 зйомки стартували. Локації, обрані для зйомки стрічки, – це Київ та область, Миколаївська область (села Вознесенського та Троїцького району), Арабатська стрілка, озеро Сиваш тощо.

У фільмі знялися: Ахтем Сеітаблаєв, Дарія Барихашвілі, Акмал Гузеров та інші.

Стрічка вже зуміла здобути гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю, а ще її показали на престижному Каннському кінофестивалі. Поки що відгуки на стрічку доволі неоднозначні – дехто критикує, а дехто хвалить стрічку. Та чи вартує стрічка уваги – зможемо переконатися самостійно, переглянувши стрічку в кінотеатрі.

“Халепа на 5 Baksiv”

халепа на 5 баксів

В цей же день, 7 листопада, в широкий прокат вийде ще одна українська стрічка – “Халепа на 5 Baksiv”, створена режисером Мирославом Латиком за підтримки Держкіно.

Стрічка “Халепа на 5 Baksiv” – молодіжна комедія, яка розповідає про двох хлопців – Макса та Зеника, які є засновниками стартапу 5BAKSIV.NET. Ці хлопці потрапляють у справжню халепу, з якої їм допомагає виплутатися місцевий шахрай Хом’як. Та чи правильним було рішення залучити до вирішення проблеми шахрая? В результаті хлопці опиняються в центрі з’ясування стосунків між місцевими крутеликами та силовиками.

В рамках проєкту майбутнього фільму було також створено веб-серіал, сформований із 38 серій. Серіал виходив у період з 2015 по 2016 роки і за цей час викликав неодноззначну реакцію глядачів, адже багатьох обурила відверта двомовність акторів. Справа в тому, що одні герої розмовляють українською, інші – виключно російською. Чи дослухалися творці проєкту для того, щоб уникнути серіальних помилок в самій стрічці, зможемо переконатися вже незабаром самостійно.

“Готель Едельвейс”

готель едельвейс

В листопаді варто очікувати на вихід на широкий екран ще однієї української стрічки – “Готель Едельвейс”.

“Готель Едельвейс” розповідає про одного дуже багатого чоловіка, який вважає багатство – найбільшим достатком на світі. Однак любов – зла річ і має свої плани на кожного, навіть на заможних людей, які можуть за гроші купити все на світі.

Згодом олігарх придумує хитрий план щодо підкорення дочки одного власника готелю. Для цього багатій поселяється в готель у глушині. Головна його мета – отримати доступ до справжнього золотого родовища, яке є на теренах цієї землі. Та чи все так просто в цьому житті? Добитися дочки власника готелю виявилося не так просто – вона заручена, однак про це ніхто не знає. Відтак на шляху до отримання казкового багатсва опиняється річ, яка згубила не одну людину, – кохання.

Стрічка вийде у широкий прокат 21 листопада і ми як глядачі самостійно переконаємося в тому, наскільки пагубною і величезною є сила кохання.

“Ціна правди”

ціна правди

“Ціна правди” – це стрічка, про яку чув, мабуть, кожен кінолюб. Задовго до виходу стрічки критики тільки й обговорювали фільм на просторах інтернету, адже сюжет стрічки для нас, українців, надзвичайно близький.

“Ціна правди” – саме таку назву отримав копродуційний фільм відомої польської режисерки Агнешки Голланд. В центрі сюжету – історія одного валлійського репортера, який одним із найперших у західній пресі, не боячись, заявив про трагічну історію в житті українського народу – страшний Голодомор, який забрав життя тисячі наших співвітчизників.

Валлійський репортер приїхав до Москви, аби там взяти безпосередньо інтерв’ю у Сталіна. Згодом він дізнається про голод на Україні і розпочинає своє власне розслідування, крок за кроком наближаючись до розкриття по-справжньому страшної таємниці.

Історія, якою оповита стрічка “Ціна правди”, захоплює кожну людину і не залишить байдужим жодного українця. Історія, яку замовчували, яку приховували всіма силами і про яку не здогадувався цілий світ тільки через підступність радянської влади, яка цілеспрямовано винищувала український народ.

Саме відкриття, яке зробив валлійський репортер, згодом стало основою для написання алегоричного роману-утопії Джорджа Орвелла “Колгосп тварин”, який з’явився у 1945 році.

Знімали стрічку в Україні, Польщі та Великій Британії.  У широкий прокат на великому екрані стрічка “Ціна правди” вийде 28 листопада.

, , , переглядів: 1 089

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *