У Рівному мешкає найменша у світі лисичка

Збір коштів на потреби армії України
17.03.2016

У Рівному мешкає найменша у світі лисичка

Фенек –  найменша  у світі лисиця. Також вона є найменшною з родини псових. У світі фенека запам`ятовують і виділяють завдяки його величезним відносно голови вухам. Наукова назва цього створінячка – vulpes zerda.

Хоча фенек і належить до родини собачих, його розміри рідко перевищують розміри звичайної домашньої кішки. Довжина тіла сягає до 40 см,а хвоста – до 30. Зазвичай феники мають руде забарвлення, однак молоді представникии можуть взагалі бути майже білими.

Родом ці милі тваринки з Північної Африки. Найбільша їх чисельність знаходиться у пустелі Сахара. Сьогодні феники живуть переважно у  заповідниках, оскільки на них полюють заради м`якого хутра. Також у світі з`явилась тенденція заводити їх в якості домашніх тваринок.

У диких умовах фенеки мешкають сім`ями до 10 особин, хоча полюють поодинці. Милий вигляд не заважає цим лисичкам бути спритними хижаками, особливо на комах. Проте феники є всеїдними – полюбляють плоди і коріння. Вони вміють швидко бігати, високо пригати, голосно скавчати,мають гостий нюх та гострий зір,що добре бачить навіть уночі. 

Цікавим є те,що фенек зображений на алжирській динарі (монеті країн Сходу).

Побачити цю тваринку можна у Рівненському зоопарку.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Слідуйте за Сонцем
“Клуб Вільних Мандрівників” розкаже як правильно подорожувати

Де знаходиться найвища точка Рівненщини?

Готуємось до сну правильно

 

, , , переглядів: 1 449

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *