У Рівному на кобзі грав американець [+ Відео]

Збір коштів на потреби армії України
15.10.2015

У Рівному на кобзі грав американець [+ Відео]

На Покрову у Рівному грали лірники та кобзарі з усієї України. Музикантів, які відтворюють давню традицію мандрівних співців, об’єднав фестиваль «Лірницька Покрова у Рівному», що відбувається вже другий рік поспіль, пише ВСЕ

Серед лірників, кобзарів та бандуристів, які грали у Рівному, був американець Юрко Фединський. Він 15 років тому переїхав в Україну зі США. Сьогодні мешкає на Полтавщині, виготовляє музичні інструменти та навчає цьому інших.

40-річний український музикант, композитор, майстер унікальних музичних інструментів, звукорежисер, культурний активіст, казкар та педагог Юрій Фединський народився і виріс у США. Свого часу його бабуся з дідусем були вимушені емігрувати з України в Америку. Сам Юрко повернувся на батьківщину предків після розпаду Радянського Союзу, щоб займатися кобзарством і створювати музичні ансамблі, використовуючи український фольклор.

У Рівному музикант Юрко Фединський грав на торбані та реконструйованій безладовій кобзі Остапа Вересая.

– Ми були в зоні АТО. Там кобзарювали. Сьогодні граємо в Рівному. У лірників та кобзарів є традиція збирати за це гроші. Та мені так робити дуже незручно. Тим більше, що тут жертвують переважно ті, котрі не є заможними, – розповідає Юрко Фединський.

 

 

 

 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ще більше цікавих фактів

Фермер отримав 12 тисяч доларів за гарбуз

Величезна 20-метрова жовта качка пливе у Нью-Йорк [Фото]

Lexus створив робочий паперовий автомобіль [Фото]

У Луцьку відкрили бронзовий пам’ятник Скрябіну в повний зріст [Фото]

Рівненські художники розмальовують Слов`янськ [Фото]

, , , , , , переглядів: 1 379

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *