Україна під окупацією: шокуючі фото і факти воєнних років

Збір коштів на потреби армії України
28.10.2015

Україна під окупацією: шокуючі фото і факти воєнних років


День визволення України від нацистських загарбників відзначається щорічно 28 жовтня, в день остаточного відступу військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Рівно 71 рік тому, 28 жовтня 1944-го, в результаті Східно-Карпатської наступальної операції радянських формувань Четвертого і Першого українського фронтів були повністю витіснені угорські та німецькі війська із західного регіону нинішньої України – Закарпаття.

На фото: Німецькі вояки оглядають радянський важкий танк Т-35, покинутий через несправність на трасі село Верба – село Пташине (нині Рівненська область, Дубенський район). Дві білі смужки на башті – тактичний знак 67-го танкового полку 34 танкової дивізії 8-го механізованого корпусу Південно-Західного фронту. Липень 1941.

 

Рівне та Рівненщина в роки окупації 1941-1945 рр.

 

Танкова битва під Дубно на початку 1941 року стала найбільшою поразкою СРСР через відсутність палива і радіозв`язку та бездарність командування.

Німецькі солдати поряд з радянським танком Т-34, підбитим на вулиці Сурмичі міста Дубно. Танк Т-34 з гарматою Л-11 випуску 1940 року.На фото радянський танк КВ-2, покинутий на дорозі в районі міста Рівне під час здійснення маршу в результаті поломки або відсутності пального. Машина зі складу 41-ї танкової дивізії 22-го механізованого корпусу Південно-Західного фронту. (час зйомки: червень-липень 1941)

 Радянський легкий танк БТ-2 (кулеметний варіант), покинутий на узбіччі дороги на виїзді з села Терентьєв у 5-ти кілометрах від села Курозвани Гощанського району Рівненської області. (червень – липень 1941)

 

Рівне та Рівненщина в роки окупації 1941-1945 рр. 

 


Німецькі солдати оглядають радянський танк БТ-7, підбитий на вулиці міста Острог. Машина зі складу 5-го механізованого корпусу 16-ї армії. Імовірно, машина зі складу 16-го танкового полку 109-ї моторизованої дивізії. (червень 1941)

У 1941-1944 рр. гітлерівські окупанти вивели з ладу понад 16 тис. підприємств, зруйнували і спалили 714 міст і селищ, понад 28 тис. сіл, залишивши без даху більше 10 мільйонів осіб.


Селянка дивиться на свій палаючий будинок

У 1941-1944 рр. 28 млн чоловік були вивезені з СРСР в нацистське рабство, 2 400 000 з них були з України. Десятки тисяч з них загинули на чужині від виснаження, хвороб і травматизму. Частина остарбайтерів, боячись репресій з боку радянської влади, не повернулися на батьківщину після закінчення війни.

Під час окупації повністю спалені 250 населених пунктів України, а їх мешканці знищені.

Повішені у місті Харків. Напис на табличках – “Покарання за вибухи мін”

В Україні діяли десятки “таборів смерті”, 50 гетто. Символом Голокосту став розстріл більше 150 тисяч чоловік, більшість з яких була євреями, у Бабиному Яру (м.Київ). Масові вбивства єврейського населення відбулися також у Львові, Бердичеві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Рівному та інших містах.

 

Рівне та Рівненщина в роки окупації 1941-1945 рр.Німецький офіцер говорить щось місцевим жителям-євреям. Західна Україна.

Розстріл єврейських жінок та дітей біля селища Мізоч Рівненської області. Перед стратою жертвам було наказано зняти весь одяг. Знімок 14.10.1942

Загальна кількість загиблих українських євреїв – приблизно 1,8 млн осіб. Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення.

За роки окупації на території України загинуло, за різними даними, від 4 млн до 5,3 млн осіб.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ще більше історій

Франко програв вибори через селян, які продались за ковбасу

Цікаві факти та легенди про бункер Еріха Коха у Рівному

Дивовижні відкриття таємничого Полісся [Фото]

Унікальні кадри українського гопака [Відео]

Як власники Рівного поріднилися з улюбленим маршалом Наполеона

, , , , , , , переглядів: 2 915

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *