Український інститут книги закупив понад 331 тисячу книг для 616 бібліотек

Збір коштів на потреби армії України
31.01.2022

Український інститут книги закупив понад 331 тисячу книг для 616 бібліотек

За результатами Програми поповнення бібліотечних фондів — 2021 Український інститут книги придбав 331077 книжкових видань у загальній кількості 684 назви на суму 48,361 млн грн. Ці книжки отримали 616 відібраних бібліотек, перелік яких був сформований на підставі пропозицій структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської державних адміністрацій. Більша частина книжкових видань уже надійшла до бібліотек, решта — у процесі передачі з обласних бібліотек, яким видавці доставили придбані книги, та які здійснюють подальшу передачу отриманих книг відібраним бібліотекам.

“Програма поповнення фондів публічних бібліотек — це проєкт,  що реалізується УІК четвертий рік поспіль. Завдяки йому українці в усіх куточках нашої держави мають безкоштовний доступ до якісної, сучасної та актуальної літератури в бібліотеках України. За всі роки існування Програми бібліотеки України отримали 2 368 107 книжок. Усі книжкові видання, які придбаваються УІК за державний кошт у межах проєкту, проходять багатоетапний, складний та прозорий відбір”, — коментує Програму начальниця відділу підтримки бібліотек та книговидання Тетяна Попова.

Відбір відбувався в кілька етапів, звіт про кожен з яких було висвітлено на сайті УІК:

1. Конкурсний добір експертів: із 62 експертів, участь в оцінюванні взяли 58.
2. Приймання пропозицій книжкової продукції від видавців: надійшло 2660 найменування книжкових видань.
3. Технічна перевірка заявок на відповідність вимогам Порядку відбору .
4. Передача пропозицій, які пройшли технічну перевірку, на розгляд експертних рад.

На розгляд експертів було подано 2384 найменування книжкових видань, з яких:

  • 1004 найменувань — “художня література для дорослих”,
  • 690 — “література для дітей та юнацтва”,
  • 690 — “інша (нехудожня) література для дорослих”.

Експерти голосуванням визначають рекомендований перелік книжкових видань для закупівлі у межах Програми.

Експертне оцінювання книжкової продукції здійснювалося за допомогою автоматизованої бібліотечної інформаційної системи. Участь в оцінюванні також  брали представники відібраних бібліотек. Найбільший відсоток серед відібраних для Програми книжок склала література для дітей та юнацтва — 63,7%, або 439 назв. Другу сходинку зайняла інша (нехудожня) література (18,8%, 130 назв), а третю — художня література для дорослих — 17,4%, або 120 найменувань книжок. Загалом у переліку представлено книжкові видання 86 видавництв.

5. Формування переліку книжкової продукції, що придбавається для поповнення бібліотечних фондів, та його затвердження Міністерством культури та інформаційної політики: перелік, сформований УІК за рекомендаціями експертних рад, було передано 12 серпня на погодження до Міністерства культури та інформаційної політики, яке затвердило його 20 серпня.
6. Старт закупівельного процесу. Кожна з бібліотек, відібраних до участі в Програмі, отримала відповідно до читацької аудиторії таку кількість книжкової продукції:

  • дитяча бібліотека – 439 найменувань;
  • бібліотека для дорослих – 245 найменувань;
  • комбінована – 684 найменування.
переглядів: 435

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *