Українців вразив новий документальний фільм про Дебальцеве

Збір коштів на потреби армії України
18.02.2019

Українців вразив новий документальний фільм про Дебальцеве

Жорстока битва за оборону Дебальцевого розгорнулася на початку 2015-го. Вона закінчилася 18-19 лютого, коли українські війська відійшли до Артемівська. У ці дні – річниця жорстокого протистояння.

Генштаб ЗСУ оприлюднив документальний фільм з нагоди четвертої річниці битви за Дебальцеве – на тлі другої зустрічі глав нормандського формату в Мінську – і відступу військ з плацдарму у цього міста на Донбасі. Фільм складається з документальних кадрів, що крають душу та спогадів учасників операції. Також показано карти того часу.

15-18 лютого 2015 року, коли Україна, Німеччина і Франція в Мінську укладали з країною-окупантом РФ угоду про перемир’я на Донбасі, підрозділи російської армії разом з гібридною армією РФ зробили спробу оточити угрупування українських військ на Дебальцевському плацдармі. Щоб уникнути утворення “котла”, було прийнято рішення про відступ у напрямку Артемівська (нині Бахмут).

Виходячи з оперативного оточення тими днями загинули 110 військовослужбовців, 270 були поранені, 7 потрапили в полон, а 18 досі вважаються зниклими без вісти. Втрати окупантів не називаються, однак, за спогадами військових, вони були “колосальними”. Військові історики переконані, що число втрат ЗСУ збільшилося через те, що деякі політики, які знали про початок операції з виведення військ, злили цю інформацію в мережу.

, , переглядів: 949

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *