Українські видавництва представили понад 650 новинок до Книжкового Арсеналу

Збір коштів на потреби армії України
13.05.2021

Українські видавництва представили понад 650 новинок до Книжкового Арсеналу

Культурно-видавничий проєкт «Читомо» представив онлайн Вітрину з книжковими новинками до Книжкового Арсеналу 2021. На вітрині можна переглянути понад 650 книжок, які вийшли з грудня 2020 року або ще вийдуть до червня 2021-го.

З найбільшою кількістю книжок можна ознайомитись у категорії «Нон-фікшн» (177) та «Дитяча проза і поезія» (165). Крім того, дитяча література також представлена в категорії «Дитячі ігрові книжки». Найменше книжок у розділі «Мистецькі видання» — лише 7 назв.
Помітно збільшилася кількість новинок у категоріях «Поезія», «Українська художня література» та «Аудіокниги». Загалом ознайомитися з виданнями можна в 12 категоріях.

«Ми думали, що новинок буде менше, ніж зазвичай, а вийшло навпаки. Українські видавці, вочевивидь, відклавши вихід книжок минулого року, зрозуміли, що ситуація не змінюється, але працювати потрібно, і порадували серйозними показниками — коментує Оксана Хмельовська, головна редакторка Читомо, — Тішить, що є нові романи українських письменників, тож, є що читати й обговорювати. Серед
абсолютних трендів цього року є поява (!) нарешті українського нон-фікшну й української науково-популярної книжки, поява українських авторів цього сегменту.

Не надто врожайними є поезія і мистецькі видання, вочевидь, через скланість продажу таких книжок, якщо йдеться про поезію, і через коштовність, якщо говорити про арткниги. Утім, і за таких обставин у читача є вибір».
Також на Вітрині новинок-2021 можна знайти книжки іноземними мовами. Крім того, для любителів коміксів представлена категорія з графічною прозою.

«Радує, що в Україні в останні роки дедалі більше видаються комікси. Особливо — класика цього жанру, яку раніше можна було купити лише англійською чи російською. Те, що тайтлів стає більше, лише свідчить, що і популярність цього жанру росте, попри те, що комікс не може коштувати дешево (через вартість прав і друк)», — розповідає Оксана Гаджій, арт-директорка Читомо.

На Вітрині новинок можна залишати вподобання улюбленим книжкам, а також відслідкувати вподобання Читомо, які позначені літерою «Ч».
Якщо ви не можете визначитися з фаворитом, штучний інтелект Читомо підбере для вас персональну книжку.

Також на цьогорічній Вітрині є вибір літкритика з рекомендаціями Тетяни Трофименко, Тетяни Калитенко, Ганни Улюри та Марії Бліндюк. Незабаром будуть преставлені інші критики з їхніми рекоменаціями.
Редакція закликає ділитися улюбленими книжками, поширювати їх у соцмережах і ставити сердечка. Ті книжки, які набрали найбільше сердечок, автоматично будуть видимі на оновленому сайті Книжкового Арсеналу.

Загалом книжкові новинки на Вітрині представили 62 видавництв України.

Як відомо, Вітрина новинок —спільний проєкт Книжкового Арсеналу й проєкту «Читомо» з 2015 року. Відтоді протягом шести років медіа повідомляє про книжкові новинки всіх читачів.

Видавці, які ще не подали інформацію про свої книжки, але хотіли б представити їх на Вітрині, можуть писати Читомо на адресу vitryna.chytomo@gmail.com.

переглядів: 707

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *