Унікальні кадри українського гопака [Відео]

Збір коштів на потреби армії України
19.10.2015

Унікальні кадри українського гопака [Відео]

 

Користувач Iryna Ryshkova на своїй сторінці у Фейсбук опублікувала унікальне відео 1953 року. На ньому ансамбль танцює гопак. Цікавим є те, що багато із цих рухів нині вже не виконують – втрачаються деякі бойові елементи.

 

“Гопак 1953 рік . Унікальні кадри. Деякі з цих рухів вже не танцюють. Гопак з роками вироджується (втрачаються деякі бойові рухи). Отакий рух як на 1:02 хвилині і на 1:18 хвилині – зараз вже не танцюють. Тепер стосовно бойових прийомів… На 0:53 хвилині і на 0:58 хвилині і на 1:20 хвилині копняки у сидячому положенні. Якщо ти сидиш, а навколо тебе стоять вороги, то таким чином їх зненацька можна збити з ніг. І невигідне сидяче положення стає вигідним. Ворог не очікує, що жертва яка сидить зможе дати відсіч. 1:02 хвилина – розкрутка навколо осі з розставленими руками. Без шабель в руках цей рух для більшості людей не зрозумілий. Якщо танцюристу дати в руки шалюблю – рух стає відразу зрозумілим. Танцюрист перетворюється на небезпечного воїна, який косить ворогів шаблями навколо себе десятками. Прийом застосовувався якщо козака оточили. Точніше тактика в козаків така була – дати себе оточити а потім косити ворогів таким рухом… На 2:01 хвилині чоловіки по бокам ставлять підніжки з сидячого положення. Мало яке бойове мистецтво може похвалитись наявністю бойових прийомів з сидячого положення” – написала Ірина на своїй сторінці.  

 

Гопак 1953 рік . Унікальні кадри. Деякі з цих рухів вже не танцюють. Гопак з роками вироджується (втрачаються деякі бойові рухи). Отакий рух як на 1:02 хвилині і на 1:18 хвилині – зараз вже не танцюють. Тепер стосовно бойових прийомів… На 0:53 хвилині і на 0:58 хвилині і на 1:20 хвилині копняки у сидячому положенні. Якщо ти сидиш, а навколо тебе стоять вороги, то таким чином їх зненацька можна збити з ніг. І невигідне сидяче положення стає вигідним. Ворог не очікує, що жертва яка сидить зможе дати відсіч. 1:02 хвилина – розкрутка навколо осі з розставленими руками. Без шабель в руках цей рух для більшості людей не зрозумілий. Якщо танцюристу дати в руки шалюблю – рух стає відразу зрозумілим. Танцюрист перетворюється на небезпечного воїна, який косить ворогів шаблями навколо себе десятками. Прийом застосовувався якщо козака оточили. Точніше тактика в козаків така була – дати себе оточити а потім косити ворогів таким рухом. Цей же рух танцюють пуштуни в Афганістані – нащадки скіфів саків так само як і наші козаки є нащадками скіфів саків. Ось відео про гопак пуштунів Афганістану https://www.youtube.com/watch?v=IFfCUCMN7zE Така само тактика – дозволити себе оточити а потім косити ворогів у індійських сікхів – нащадків скіфів в Індії. Такі собі індійські козаки. Рух який на 1:39 хвилині (удари ногами) сикхи теж виконують в своєму бойовому мистецтві “гатка”. На 2:01 хвилині чоловіки по бокам ставлять підніжки з сидячого положення. Мало яке бойове мистецтво може похвалитись наявністю бойових прийомів з сидячого положення.

Posted by Iryna Ryshkova on 2 серпня 2015 р.
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ще більше історій

Як власники Рівного поріднилися з улюбленим маршалом Наполеона

5 маловідомих фактів про євреїв Рівного

5 цікавих фактів про великих винахідників

Який вигляд мали українці 100 років тому [Фото]

Які геніальні винаходи належать українцям

Американець створив фільм про містечко на Рівненщині

 

, , , , переглядів: 1 133

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *