Музеї історії Національного університету «Острозька академія» стане інтерактивним. Цього року у музеї докорінно змінять ключову експозицію присвячену історії навчального закладу.

Про зміни і трансформації музею розповіли у Рівненській обласній раді.

Проєкт  «Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні» від Міжнародного благодійного фонду відродження Острозької академії став переможцем у партнерській програмі «Культура. Туризм. Регіони» Українського  Культурного Фонду та Державного агентства розвитку туризму України. Реалізують проєкт колектив Музею історії НаУОА у партнерстві з Громадською організацією “Студія розвитку туристичного іміджу малих міст”.

Попереду  велика робота, але ми сповнені енергії і натхнення. Ми розповідатимемо про діяльність академії у ширшому контексті – історії розвитку вищої освіти на українських землях. Символічно, що проєкт здійснюється у 445-ту річницю заснування Острозької академії,

– підкреслила комунікаційна менеджерка проєкту, співробітниця музею НаУОА Ольга Шляхова.

(команда проєкту)

У результаті втілення проєкту музейний комплекс значно розшириться. Команда має перенести експозицію, яка розповідала історію університету, з центрального корпусу академії у старомонастирський. До слова, таку назву приміщення отримали за історичною справедливістю, адже збудовані були у XVIII ст., як монастир монахів-капуцинів.

(приміщення старомонастирського корпусу НаУОА, де буде розміщено нову експозицію Музею історії Острозької академії)

Тепер на першому поверсі колишнього монастиря та навчального корпусу університету буде розміщено два тематичних розділи нової експозиції. В одному  із них за допомогою оригінальних артефактів та спеціально виготовлених копій та муляжів буде  висвітлена історія заснування й діяльності навчального закладу в XVI – XVII ст. Для підсилення сприйняття експозиції музейники створять реконструкцію кабінету першого ректора академії Герасима Смотрицького. У другій залі йтиметься про феномен відродження Острозької академії у 1994 році та про 25 років її нової історії.

Новостворена експозиція буде доповнена 3D моделями, мультимедійними елементами та аудіогідами двома мовами. Це суттєво її розширить, зробить інтерактивною, сучасною, доступною та ще більш цікавою різним категоріям відвідувачів.

У жовтні, на завершальному етапі проєкту, команда планує організувати форум «Університетські музеї: виклики 21 століття». Тоді у колі фахівців та лідерів думок музейної сфери буде обговорено результати проєкту, тонкощі, специфіку й досвід реалізації такої ініціативи власне університетським музеєм.

На фото: приміщення старомонастирського корпусу НаУОА, де буде розміщено нову експозицію Музею історії Острозької академії.