Усе, що ви не знали про мобільні телефони, але хотіли дізнатися

Збір коштів на потреби армії України
07.09.2016

Усе, що ви не знали про мобільні телефони, але хотіли дізнатися

Мобільний телефон став буденним явищем у нашому житті. Але мало, хто знає, що з цим приладом пов`язано багато цікавих фактів.

 

У світі кількість людей, які володіють мобільними телефонами, більше, ніж кількість людей, які володіють каналізацією і водопроводом. На Землі налічується 6 мільярдів людей, які користуються мобільним зв’язком. А тільки у 5 мільярдів жителів планети є вільний доступ до водопроводу і каналізації.

Перший раз по мобільному телефону подзвонив співробітник компанії Motorola Мартін Купер більш як сорок років тому   – в 1973 році. Він зробив,  стоячи на вулиці Нью-Йорка. Цікаво, що перший дзінок він дзвонив своєму головному конкурентові Джоелу Энджелу з компанії AT&T, яка тоді була найбільшою компанією в світі. Пізніше в інтерв`ю BBC Мартін розповідав: «Я подзвонив йому і сказав, що я говорю по стільниковому телефону, справжньому портативного телефону, який тримаю в руці. Він мені нічого не відповів, і, здається, я почув, як він скрипить зубами».


Фото з www.volfoto.inf.ua


Цей телефон став прототипом Motorola DynaTAC, який через 10 років став першим мобільним телефоном, який продавався в магазині. Коштував він 3995 доларів, що з урахуванням інфляції відповідає нинішнім 9000 доларів. Подібним телефоном користується Гордон Гекко у фільмі «Уолл стріт».

Презентація першого смартфону відбулася в 1993 році на конференції Wireless World Conference у Флориді. Тодішній екземпляр важив півкіло і був гібридом телефону і КПК з LCD-тачскрін дисплеєм. Телефон, розроблений IBM і запущений BellSouth Cellular, отримав ім`я Simon.

Фото uamodna.com

До кінця ХХ століття багато компаній розробляли технології передачі коротких повідомлень, проте можна назвати людину, яка фактично є творцем СМС. Це Фридхельм Хильбранд, якому прийшла ідея створити концепцію пересилання 128-бітного повідомлення в існуючій мобільній мережі. Повідомлення не могло бути довгим, але саме число 160 з`явилося випадково. У 1985 році Хильбранд намагався підібрати ідеальну довжину повідомлення, пишучи на своїй друкарській машинці. Коли він полічив число букв, разом з  цифрами, пробілами і розділовими знаками на сторінці, виявилося, що в середньому одна замітка вміщувалася в 2 рядки і, як правило, складалася з 160 символів.


Фото з khm.depo.ua 

Винахідник вирішив, що 160 символів буде цілком достатньо. Скориставшись аргументом, що в листівках і телеграфних повідомленнях рідко буває більше 150 символів, він запропонував свій стандарт на розгляд GSM group, і в 1986 році стандарт схвалили. Пізніше, його підтримали всі.

Зараз такий же принцип використовує Twitter – там повідомлення обмежується 140 символами плюс 20 символів зосталося для імені користувача.

 

За повідомленнями із таких джерел:

cikavi-faktu.pp.ua.

cikavo.net.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Словенії відкрили фонтан з пивом

В Норвегії у армії змусили служити і жінок

Найбідніший президент у світі, який більшість своїх грошей віддав на благодійність

Як рівнянин США підкоряв

Ізраїльтянин подав у суд на Бога

Де у Рівному жив лауреат Нобелівської премії?

CЕНСАЦІЯ: В Україні зловили живу русалку?

СЕНСАЦІЯ: у Рівному зробили реальне відео привида

, , , переглядів: 885

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *