Мобільний телефон став буденним явищем у нашому житті. Але мало, хто знає, що з цим приладом пов`язано багато цікавих фактів.
У світі кількість людей, які володіють мобільними телефонами, більше, ніж кількість людей, які володіють каналізацією і водопроводом. На Землі налічується 6 мільярдів людей, які користуються мобільним зв’язком. А тільки у 5 мільярдів жителів планети є вільний доступ до водопроводу і каналізації.
Перший раз по мобільному телефону подзвонив співробітник компанії Motorola Мартін Купер більш як сорок років тому – в 1973 році. Він зробив, стоячи на вулиці Нью-Йорка. Цікаво, що перший дзінок він дзвонив своєму головному конкурентові Джоелу Энджелу з компанії AT&T, яка тоді була найбільшою компанією в світі. Пізніше в інтерв`ю BBC Мартін розповідав: «Я подзвонив йому і сказав, що я говорю по стільниковому телефону, справжньому портативного телефону, який тримаю в руці. Він мені нічого не відповів, і, здається, я почув, як він скрипить зубами».
Цей телефон став прототипом Motorola DynaTAC, який через 10 років став першим мобільним телефоном, який продавався в магазині. Коштував він 3995 доларів, що з урахуванням інфляції відповідає нинішнім 9000 доларів. Подібним телефоном користується Гордон Гекко у фільмі «Уолл стріт».
Презентація першого смартфону відбулася в 1993 році на конференції Wireless World Conference у Флориді. Тодішній екземпляр важив півкіло і був гібридом телефону і КПК з LCD-тачскрін дисплеєм. Телефон, розроблений IBM і запущений BellSouth Cellular, отримав ім`я Simon.
До кінця ХХ століття багато компаній розробляли технології передачі коротких повідомлень, проте можна назвати людину, яка фактично є творцем СМС. Це Фридхельм Хильбранд, якому прийшла ідея створити концепцію пересилання 128-бітного повідомлення в існуючій мобільній мережі. Повідомлення не могло бути довгим, але саме число 160 з`явилося випадково. У 1985 році Хильбранд намагався підібрати ідеальну довжину повідомлення, пишучи на своїй друкарській машинці. Коли він полічив число букв, разом з цифрами, пробілами і розділовими знаками на сторінці, виявилося, що в середньому одна замітка вміщувалася в 2 рядки і, як правило, складалася з 160 символів.
Винахідник вирішив, що 160 символів буде цілком достатньо. Скориставшись аргументом, що в листівках і телеграфних повідомленнях рідко буває більше 150 символів, він запропонував свій стандарт на розгляд GSM group, і в 1986 році стандарт схвалили. Пізніше, його підтримали всі.
Зараз такий же принцип використовує Twitter – там повідомлення обмежується 140 символами плюс 20 символів зосталося для імені користувача.
За повідомленнями із таких джерел:
cikavi-faktu.pp.ua.
cikavo.net.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
В Словенії відкрили фонтан з пивом
В Норвегії у армії змусили служити і жінок
Найбідніший президент у світі, який більшість своїх грошей віддав на благодійність
Ізраїльтянин подав у суд на Бога
Де у Рівному жив лауреат Нобелівської премії?