В Україні хочуть впорядкувати календар державних свят: рівняни можуть вносити свої пропозиції

Збір коштів на потреби армії України
03.02.2017

В Україні хочуть впорядкувати календар державних свят: рівняни можуть вносити свої пропозиції

Український інститут національної пам’яті пропонує впорядкувати календар державних свят і пам`ятних днів і представляє для обговорення проект Закону України «Про державні й інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні».

Відповідно до проекту, визначаються такі категорії: державні свята (робочі й неробочі), традиційні свята (неробочі), скорботні дні, професійні свята і пам`ятні дати, які є робочими днями.

Читайте також: 120 комунальників на все місто: Рівне перетворилося на ковзанку

Український інститут національної пам’яті пропонує, спираючись на загальноєвропейську традицію, відмовитись від перенесення на понеділок святкового дня, якщо він припадає на суботу чи неділю. Виняток становитимуть Різдво та Великдень. У пропозиції інституту не передбачається скасування міжнародних і всесвітніх свят (8 березня, 1 травня та інші).

Читайте також: Сповідь водія маршрутки: як живеться рівненським перевізникам

Кількість святкових вихідних днів зміниться з 11 (за умови існуючого переносу вихідних може зростати до 20) до 9: замість вихідного дня 8 березня пропонується встановити державне свято і вихідний Шевченківський день (9 березня). Замість 1-2 травня – запровадити у другу п’ятницю вересня День сім`ї як вихідний день. Вихідний день 9 травня – День перемоги на нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня – День пам`яті та примирення.

Читайте також: Де найкраще бути фрілансером: ТОП-9 міст світу для віддаленої роботи

Ознайомитися з повним текстом проекту Закону «Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні», пояснювальною запискою до проекту, а також порівняльною таблицею можна за посиланням. Свої пропозиції до проекту Закону можна надсилати на public@memory.gov.ua до 1 березня 2017 року.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

, , , , , переглядів: 1 029

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *