В Україні заборонили "Тараса Бульбу" з Богданом Ступкою

Збір коштів на потреби армії України
23.12.2014

В Україні заборонили "Тараса Бульбу" з Богданом Ступкою

 Державне агентство України з питань кіно заборонило до показу російську кінострічку “Тарас Бульба” режисера Володимира Бортка з Богданом Ступкою в головній ролі.

 

Причина такого рішення – те, що фільм “фальсифікує і дискредитує українську національну ідею, і загалом є кричуще антиукраїнським, ставить під сумнів саме існування українського народу”. Варто відзначити, що Володимир Бортко екранізував саме другу версію однойменної повісті Миколи Гоголя, створену на вимогу російського царату, де суттєво зміщені акценти на Русь і російське, а Україна та українське майже відсутні – йдеться на сайті dergkino.gov.ua.

 
Також на підставі висновку Експертної комісії з питань розповсюдження та демонстрування фільмів Держкіно відмовило у видачі прокатних посвідчень чотирьом російським стрічкампід заборону потрапили серіали “Кремінь” та “Кремінь-2” Олександра Аншютца і Володимира Епіфанцева. Ці роботи експерти вважають популяризацією російських спецназівців. 
 
Окрім того, в Україні відтепер заборонено фільм “Мама” Георгія Малкова та Еміля Нікогосяна – за “шовіністичне звеличення Росії і російських цінностей, порушення штучної ностальгії за радянським традиціям, імперську ідеологію і пропаганду “русского мира”.
 
Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив, що “названі фільми недоцільно демонструвати в умовах неоголошеної війни проти України. Адже через їхній пропагандистський характер вони можуть завдати суттєвої шкоди національним інтересам”.
 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

15 російських телеканалів, які заборонені на території України

переглядів: 480

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *