В українців крадуть мобільні номери: як себе захистити?

Збір коштів на потреби армії України
21.08.2017

В українців крадуть мобільні номери: як себе захистити?

А Ви знали які проблеми можуть звалитись на Вашу голову, якщо у Вас вкрадуть мобільний номер? На жаль, вони не обмежаться потребою придбати новий. ЛАЙТ розповідає до чого може призвести необачно залишений мобільний номер на будь-якому сайті та як вберегтись від аферистів. Зрозуміла справа, аферисти – швидше виключення, аніж правило. Але краще перестрахуватись зайвий раз, чи не так?

Аферисти працюють за продуманою схемою. Наприклад, ви продаєте товар в інтернеті, залишивши для потенційних клієнтів контактний телефон. Вам телефонують з декількох номерів поспіль, нібито цікавлячись товаром. Потім можуть телефонувати, але вибити дзвінок, щоб ви самі перетелефонували. А через якийсь час на телефон приходить смс-повідомлення, що номер заблокований.

Шахраї самі дзвонять оператору, називають три останні номери, з яких надходили дзвінки, а далі блокують сім-карту і отримують її дублікат з вашим номером у будь-якому відділенні оператора мобільного зв’язку.

Таким чином, всі гроші, які були у вас на рахунку, отримують аферисти. Крім того, всі смс-повідомлення особистого характеру, а також інформація від банків і т.д. приходить на номер, який вам вже не належить. Після цього вкрай складно буде відновити колишній номер.

Мобільні оператори радять клієнтам реєструвати номери. Але для цього в систему будуть внесені ваші персональні дані, зокрема, серія і номер паспорта. Зате ви зможете встановити пароль на випадок блокування сім-карти – ніхто не зможе отримати дублікат, поки не назве кодової слово.

, , , переглядів: 679

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *