Вчені назвали час, за який формується перше враження

Збір коштів на потреби армії України
21.09.2022

Вчені назвали час, за який формується перше враження

Дослідники з’ясували, що ми маємо всього 4 хвилини, щоб добре себе зарекомендувати.

Ми маємо хвилини, щоб себе зарекомендувати

У новому дослідженні вчені встановили, що перше враження формується набагато швидше, ніж ми могли б припустити, пише Daily Mail.

Чи то співбесіда, чи перше побачення, та й просто знайомство з новими людьми — нам важливо справити гарне перше враження. Вчені з Уорікського університету з’ясували скільки часу потрібно, щоб розкрити основні риси характеру співрозмовника.

Під час дослідження вчені запропонували учасникам експерименту спілкуватися з незнайомцями в мережі та виявили, що вже за чотири хвилини вони розвинули почуття особи партнера.

Раніше вчені вважали, що ми здатні виробляти і складати перше враження про людей лише перебуваючи з ними віч-на-віч. Як виявилося, світські бесіди в мережі так само швидко формують враження про людину, як і очне спілкування.

У дослідженні вчених взяли участь понад 300 людей. Половина з них спілкувалися з незнайомцями у мережі по чотири хвилини, інші — ні. Пізніше всіх піддослідних попросили зіграти у стратегічні ігри. Результати показали, що люди, які спілкувалися з незнайомцями до гри, сформували своє перше враження про особистість співрозмовника. Особливо про екстраверсію та невротизм.

Цікаво, що у грі з елементами змагання, випробуваним досить важко було передбачити поведінку партнера, якщо вони вважали, що мають із нею спільні риси характеру.

Вчені дійшли висновку, що короткі світські бесіди, навіть у мережі, необхідні людям, щоб продуктивніше взаємодіяти між собою у майбутньому. Крім того, дослідження допоможе краще розуміти, як слід поводитися під час зустрічей, де нам важливо сформувати найкраще враження про себе.

Джерело: https://focus.ua/

 

переглядів: 166

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *