Вчені назвали шкідливі і корисні властивості кави

Збір коштів на потреби армії України
25.10.2019

Вчені назвали шкідливі і корисні властивості кави

Кава корисна і захищає серце, йдеться в одному дослідженні. Кава вимиває кальцій з організму і збільшує ризик серцевого нападу, йдеться в іншому. Після огляду останніх досліджень вчені розповіли про шкідливі і корисні властивості кави.

Чому кава може бути шкідливою?

На порталі Focus Online німецькі фахівці нагадали, що кофеїн – це отрута, яку кавова рослина використовує для боротьби зі шкідниками. Як і у випадку з будь-якою отрутою, кофеїн може викликати інтоксикацію і небажані реакції організму. Засвоєння кофеїну організмом – це питання індивідуальних особливостей: люди розщеплюють його з різною швидкістю. Будь-хто, хто повільно розщеплює кофеїн, не повинен пити понад дві чашки кави – в іншому випадку ризик серцевого нападу зростає, це показало дослідження вчених з Університету Торонто. Крім того, кава може сприяти втраті кісткової маси: той, хто п’є багато кави, виділяє більше кальцію, який виводиться з сечею. Таким чином кава може сприяти остеопорозу.

Корисні властивості кави

Кофеїн звужує судини, при цьому збільшується частота серцевих скорочень і організм оптимально забезпечується кров’ю. В результаті ми відчуваємо себе бадьоріше: можемо краще концентруватися, працювати фізично і швидше реагувати. При цьому кава не збільшує ризик серцевих захворювань або аритмії. Навпаки, дослідження, проведене Німецьким інститутом досліджень в області харчування, в якому взяли участь 42 000 осіб, показало, що підвищується частота серцевих скорочень при вживанні кави є хорошим тренуванням для серцевого м’яза.

Також є підстави вважати, що кава знижує ризик розвитку діабету 2 типу. За даними досліджень, регулярне вживання понад 600 мілілітрів кави дозволяє знизити ризик даного захворювання на 23 відсотки. Тим, у кого є астма, теж буває корисним випити чашку кави: кофеїн може полегшувати дихальні шляху протягом двох-чотирьох годин. Висновок: “Кава в міру дозволена. Однак ніхто не повинен пити понад чотири чашки на день», – резюмували експерти.

, переглядів: 889

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *