Вчені розповіли, як гаджети вбивають наші очі

Збір коштів на потреби армії України
17.08.2018

Вчені розповіли, як гаджети вбивають наші очі

Синє світло від наших смартфонів, ноутбуків і інших цифрових екранів може бути набагато більш небезпечним, ніж вважалося раніше. В деяких випадках це може призвести до постійної сліпоти. Про це повідомили дослідники з Університету Тольде, опублікувавши підсумки експерименту в журналі Scientific Reports, в якому підкреслюється, що синє світло нашого екрану небезпечне, особливо для наших очей.

Згідно з доповіддю Fast Company, дослідження показує, що синє світло сприяє появі в наших очах молекул, які після стають токсичними. Крім цього, при включеному синьому екрані людина важче засинає. Фоторецепторні клітини сітківки ока видаляються після стійкого впливу синього світла, і після вони не відновлюються. А подібні інтенсивні навантаження здатні зовсім викликати сліпоту.

Результат пошуку зображень за запитом "гаджети вбивають очі"

“Ми піддаємося синьому світлу безперервно, а очна рогівка і лінза не можуть блокувати або відображати це. Не секрет, що синє світло шкодить нашій здатності бачити, пошкоджуючи сітківку ока. Наші експерименти пояснюють, як це відбувається, і ми сподіваємося, що це призведе до терапії, яка сповільнить дегенерацію жовтої плями, наприклад, новий вид очних крапель”, — сказав доктор Аджіт Карунаратн, доцент кафедри хімії та біохімії UT в офіційній заяві дослідження.

Щоб уберегти себе, необхідно як можна рідше користуватися смартфоном і іншими гаджетами, даючи очам відпочити.

, , , , переглядів: 1 031

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *