Вчені розповіли, скільки чашок кави на день потрібно пити

31.08.2019

Вчені розповіли, скільки чашок кави на день потрібно пити

Скільки кави можна пити на добу, з’ясували вчені з Дюссельдорфського університету імені Генріха Гейне. Крім цього, дослідники з’ясували, що регулярне вживання кави сприяє поліпшенню функцій мітохондрій і захищає клітини серцево-судинної системи від пошкоджень, пише «Сегодня».

Експерти в науковій роботі для журналу PLOS Biology визначили, що захисний ефект досягається при надходженні в організм за день кофеїну в кількості, присутньому в чотирьох чашках кави. Речовина покращує функції ендотеліальних клітин, що вистилають внутрішню поверхню судин. Одну з головних ролей в цьому механізмі грає білок p27, який також бере участь в придушенні клітинного циклу.

Показано, що p27 присутній в мітохондріях всіх основних типів клітин серцево-судинної системи. Цей білок захищає клітини серцевих м’язів від загибелі і викликає перетворення фібробластів (клітин сполучної тканини) в клітини, що містять скоротливі волокна. Кофеїн викликає активне надходження p27 в мітохондрії і, як продемонстрували вчені, знижує ризик пошкодження серця у старих і тих гризунів, які страждають ожирінням.

, переглядів: 538

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *