Вчені розповіли, скільки чашок кави на день потрібно пити

Збір коштів на потреби армії України
31.08.2019

Вчені розповіли, скільки чашок кави на день потрібно пити

Скільки кави можна пити на добу, з’ясували вчені з Дюссельдорфського університету імені Генріха Гейне. Крім цього, дослідники з’ясували, що регулярне вживання кави сприяє поліпшенню функцій мітохондрій і захищає клітини серцево-судинної системи від пошкоджень, пише «Сегодня».

Експерти в науковій роботі для журналу PLOS Biology визначили, що захисний ефект досягається при надходженні в організм за день кофеїну в кількості, присутньому в чотирьох чашках кави. Речовина покращує функції ендотеліальних клітин, що вистилають внутрішню поверхню судин. Одну з головних ролей в цьому механізмі грає білок p27, який також бере участь в придушенні клітинного циклу.

Показано, що p27 присутній в мітохондріях всіх основних типів клітин серцево-судинної системи. Цей білок захищає клітини серцевих м’язів від загибелі і викликає перетворення фібробластів (клітин сполучної тканини) в клітини, що містять скоротливі волокна. Кофеїн викликає активне надходження p27 в мітохондрії і, як продемонстрували вчені, знижує ризик пошкодження серця у старих і тих гризунів, які страждають ожирінням.

, переглядів: 752

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *