Волинський священник прокоментував скандальний допис Сергія Притули про церкву

Збір коштів на потреби армії України
13.03.2017

Волинський священник прокоментував скандальний допис Сергія Притули про церкву

Шоумен Сергій Притула після того, як сходив до сповіді у храмі, вирішив поділитися враженнями на своїй сторінці у Facebook. Його роздратували постійні підказки та вказівки, які йому давали присутні в храмі жінки чи бабусі.

Допис коміка був дуже емоційним та дещо скандальним, чим викликав жваву дискусію – за короткий час його пост зібрав 37 тисяч лайків та близько 5000 репостів.

Прокоментував скандальний допис Сергія Притули і прес-секретар Волинської єпархії УПЦ КП, архімандрит Константин Марченко. Він зауважив, що теж довгий час не ходив у храм бо «заважали бабушкі-дєдушкі, політика з церковного амвону і т. д. і т. п».

Читайте також: 13 березня – цей день в історії: визначні події, люди, відкриття

«Але дивлячись на самого себе крізь призму вже прожитих років, нині розумію, що заважати мені будуть завжди і всі, допоки я не зрозумію, що спасіння моєї душі, це власне спасіння «моєї душі». Як говорив свт. Василій Великий: «безумцю, хто попіклується про твою душу, коли ти сам її занедбуєш?»

Ми усі, на різних етапах свого життя, дозволяємо собі жити так, що якби на нас і на наші вчинки дивились зі сторони, то могло б скластися враження, що ми ведемо себе так, бо маємо упевнення, що ніколи не помремо, а якщо і помремо то відповідати за себе ні перед ким не будемо.

Це правда. І вона стосується усіх без виключення. І людей невіруючих і людей церковних. Ми маємо явний брак віри в Живого і Всюдиприсутнього Бога, тому й дозволяємо собі безвідповідальне життя, безвідповідальні твердження, безвідповідальне базікання на важливі теми.

Читайте також: Рівненський фотограф показав весняний парк Шевченка в деталях (ФОТО)

Кожен з нас видається самому собі таким мудрим, розважним. Дивним лишається одне. Мало хто з нас буде розмірковувати про нюанси в хірургії, в ядерних технологіях, у фізиці чи в біології. Але усі ми «знатоки» у богослів’ї. Перебуваючи в такій гордості, не бажаючи абсолютно нічого робити у своєму житті, не маючи навіть на меті собі в чомусь відмовити, ми звичайно, що станемо опонентами Церкві Христовій, яка, як завжди, не так вчить, не такий приклад показує. «Та й взагалі навіщо та Церква зі своїми попами-бізнесменами чи політиками», кожен сам собі піп…

Але у всьому цьому є проста істина! Ми забулись, що ми усі ПРОСТО люди. І хочемо ми того чи ні, кожен у свій час помре і стане перед лицем Бога (я щиро шкодую бідолашних атеїстів, які збожеволіли і переконують себе і інших, що коли вони помруть, то просто зникнуть, і лишать після себе лиш коротку пам’ять).

Читайте також: День ангела Марини: походження імені, талісмани та характер

Відтак ми просто не виросли за межі свого егоїстичного «Я» і вважаємо себе «богами» зі світом, який крутиться саме навколо нас. Ми не розуміємо, що це ми піщинки у світі. Ми банально не доросли до того, що життя прекрасне. Що за нього треба боротись. Що воно не обмежується 70-ма чи 80-ма роками, а продовжується у вічності. Ми не доросли до того, що його потрібно не просто проіснувати, а ПРОЖИТИ.

Прожити як ЛЮДИНА. А це дуже багато. Тому щиро бажаю Сергію, пережити цей момент миттєвої слави, коли йому здається, що світ крутиться саме навколо нього, коли бабушкі-дєдушкі, як професійні ДРГ, змогли такій зірці завадити зробити велике «одолженіє, якомусь богу».

Прийде час і буде не до жартів…

Читайте також: Рівнян запрошують на зустріч з добровольцем, який зняв фільм про війну

Взагалі слава Богу, що брат Сергій таки прийшов у храм. У кожної людини своя дорога до Бога. І якщо ми будемо щирі самі з собою, то Він неодмінно нас знайде у цьому світі у свій час. Цього бажаю усім нам в час Великого Посту», – прокоментував священник.

Джерело – volyn.tabloyid.com.

, , , , , переглядів: 1 052

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *