Волинський священник прокоментував скандальний допис Сергія Притули про церкву

13.03.2017

Волинський священник прокоментував скандальний допис Сергія Притули про церкву

Шоумен Сергій Притула після того, як сходив до сповіді у храмі, вирішив поділитися враженнями на своїй сторінці у Facebook. Його роздратували постійні підказки та вказівки, які йому давали присутні в храмі жінки чи бабусі.

Допис коміка був дуже емоційним та дещо скандальним, чим викликав жваву дискусію – за короткий час його пост зібрав 37 тисяч лайків та близько 5000 репостів.

Прокоментував скандальний допис Сергія Притули і прес-секретар Волинської єпархії УПЦ КП, архімандрит Константин Марченко. Він зауважив, що теж довгий час не ходив у храм бо «заважали бабушкі-дєдушкі, політика з церковного амвону і т. д. і т. п».

Читайте також: 13 березня – цей день в історії: визначні події, люди, відкриття

«Але дивлячись на самого себе крізь призму вже прожитих років, нині розумію, що заважати мені будуть завжди і всі, допоки я не зрозумію, що спасіння моєї душі, це власне спасіння «моєї душі». Як говорив свт. Василій Великий: «безумцю, хто попіклується про твою душу, коли ти сам її занедбуєш?»

Ми усі, на різних етапах свого життя, дозволяємо собі жити так, що якби на нас і на наші вчинки дивились зі сторони, то могло б скластися враження, що ми ведемо себе так, бо маємо упевнення, що ніколи не помремо, а якщо і помремо то відповідати за себе ні перед ким не будемо.

Це правда. І вона стосується усіх без виключення. І людей невіруючих і людей церковних. Ми маємо явний брак віри в Живого і Всюдиприсутнього Бога, тому й дозволяємо собі безвідповідальне життя, безвідповідальні твердження, безвідповідальне базікання на важливі теми.

Читайте також: Рівненський фотограф показав весняний парк Шевченка в деталях (ФОТО)

Кожен з нас видається самому собі таким мудрим, розважним. Дивним лишається одне. Мало хто з нас буде розмірковувати про нюанси в хірургії, в ядерних технологіях, у фізиці чи в біології. Але усі ми «знатоки» у богослів’ї. Перебуваючи в такій гордості, не бажаючи абсолютно нічого робити у своєму житті, не маючи навіть на меті собі в чомусь відмовити, ми звичайно, що станемо опонентами Церкві Христовій, яка, як завжди, не так вчить, не такий приклад показує. «Та й взагалі навіщо та Церква зі своїми попами-бізнесменами чи політиками», кожен сам собі піп…

Але у всьому цьому є проста істина! Ми забулись, що ми усі ПРОСТО люди. І хочемо ми того чи ні, кожен у свій час помре і стане перед лицем Бога (я щиро шкодую бідолашних атеїстів, які збожеволіли і переконують себе і інших, що коли вони помруть, то просто зникнуть, і лишать після себе лиш коротку пам’ять).

Читайте також: День ангела Марини: походження імені, талісмани та характер

Відтак ми просто не виросли за межі свого егоїстичного «Я» і вважаємо себе «богами» зі світом, який крутиться саме навколо нас. Ми не розуміємо, що це ми піщинки у світі. Ми банально не доросли до того, що життя прекрасне. Що за нього треба боротись. Що воно не обмежується 70-ма чи 80-ма роками, а продовжується у вічності. Ми не доросли до того, що його потрібно не просто проіснувати, а ПРОЖИТИ.

Прожити як ЛЮДИНА. А це дуже багато. Тому щиро бажаю Сергію, пережити цей момент миттєвої слави, коли йому здається, що світ крутиться саме навколо нього, коли бабушкі-дєдушкі, як професійні ДРГ, змогли такій зірці завадити зробити велике «одолженіє, якомусь богу».

Прийде час і буде не до жартів…

Читайте також: Рівнян запрошують на зустріч з добровольцем, який зняв фільм про війну

Взагалі слава Богу, що брат Сергій таки прийшов у храм. У кожної людини своя дорога до Бога. І якщо ми будемо щирі самі з собою, то Він неодмінно нас знайде у цьому світі у свій час. Цього бажаю усім нам в час Великого Посту», – прокоментував священник.

Джерело – volyn.tabloyid.com.

, , , , , переглядів: 800

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *