Більшість власників завдають образу своїм улюбленцям абсолютно випадково, але це не заважає останнім зачаїтися в образах. У такій ситуації прогинатися під тварину не варто, інакше кіт зрозуміє, як можна буде «натиснути» на господаря в наступний раз, щоб той виконував всі забаганки (особливо гастрономічні). Часто можна почути скарги котячих власників, що тварина проявляє повний непослух. Пов’язано це з тим, що свого часу, господарі не встановили меж, потураючи у всьому вусатому.

Котячий світогляд такий, що будь-яка дія господаря може сприйматися як особиста образа. Чистка вух, стрижка кігтів, уколи — все це здається котячій душі спеціально нанесеною травмою. Але через те, що спочатку такі маніпуляції не призначені для того, щоб чинити кривду тварині, то і вибачатися перед нею не доцільно. Досить взяти вихованця на руки і ласкавим голосом пояснити, що з ним тільки що зробили або планують зробити. Навіть якщо здається, що всі розмови марні, і кішка нічого не візьме в толк, то це помилкова думка. Коти мають тонку натуру і душевну організацію. Можливо, вони не зрозуміють сенсу слів, але інтонація, ласкавий погляд, енергетика любові і добра, що виходить від господаря, швидко заспокоїть тварину.

Крім розмов, непогано буде пограти з кішкою, смачно погодувати, подарувати нову іграшку або навіть будиночок. Просити прощення у кішки варто в тому разі, якщо на неї наступили, штовхнули, збили з місця, де вона сиділа, придавили дверима. Головне знати, як правильно це робити. Як уже згадувалося, кішки не завжди розуміють, спеціально її образили або випадково, тому завдання господаря не падати на коліна, а просто показати (погладити, посмикати за вушко, притиснути котика до себе), що він дійсно наступив не навмисне. З причини того, що кішки — емпати, то вони відчують щирість господаря і не будуть ображатися. Якщо кривдник і далі буде проявляти агресію і відпихати кота, який заважає, в сторону, то так точно наживе собі ворога. Іноді, якщо того вимагає ситуація, можна сказати просте людське «прости» своєму улюбленцю. Адже добре слово, як відомо, і кішці приємні.