Вправи «невідкладної» допомоги під час нападів тривоги чи панічних атак

Збір коштів на потреби армії України
02.03.2022

Вправи «невідкладної» допомоги під час нападів тривоги чи панічних атак

Ми вже писали про вправи, які допоможуть вам при нападі тривоги чи панічних атаках. Але зараз буде не зайвим нагадати.

Вправа «Фокус уваги»
Знаходимо п’ять предметів, називаємо їх, звертаємо увагу на чотири звуки, які чуємо, називаємо їх, звертаємо увагу на три відчуття нашого тіла. До прикладу, вдихаєте повітря й відчуваєте, яке холодне. Сидите й відчуваєте, як тіло торкається стільця, які частини тіла передавлені одягом. Далі звертаємо увагу на два актуальні запахи, які поряд із нами, і ми знаходимо одну річ у просторі, яку можемо спробувати на смак прямо тут і зараз.

Вправа «Заземлення»
Ми або сідаємо, або стаємо з максимальною опорою для нашого тіла, або лягаємо на підлогу. Відчуйте, як ваші ступні, як ваші ноги торкаються поверхні, відчуйте, як ваша спина торкається поверхні, як ваші сідниці й лопатки торкаються поверхні. Скажіть собі: «Зараз моя спина, мої лопатки, мої сідниці, мої ноги спокійно стоять на місці, на землі, я відчуваю спокій, я відчуваю контакт з твердою поверхнею, я спокійний/а».

Вправа «Дихання»
Робимо вдих на рахунок «чотири». Рахуєте до чотирьох: один, два, три, чотири — і робимо вдих. Потім на шість, сім рахунків затримуєте дихання. Рахуєте: один, два, три, чотири, пʼять, шість, сім із затриманим диханням. Потім на рахунок «8» видихаєте спокійно — чотири, шість, вісім. Чотири — вдих, шість — затримка, вісім — видих. Робите таку кількість повторів, яка є для вас комфортною.

Вправа «Безпечне місце»
Дуже добре, якщо ви будете робити її разом із вправою «заземлення». Згадайте місце або подію, де ви відчували себе максимально безпечно і максимально впевнено. Згадайте цю подію. Заплющте очі й відтворіть її. Що це? Це будинок конкретний? Це квартира? Хто поряд із вами? Це ліс? Це пляж? Що відбувається? Конкретно відтворіть цю подію у своїй голові у найменших деталях.

переглядів: 971

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *