Всюди з котиком: як зробити подорож з улюбленцем комфортною для нього, і для вас

Збір коштів на потреби армії України
20.03.2019

Всюди з котиком: як зробити подорож з улюбленцем комфортною для нього, і для вас

Буває дуже не просто спланувати поїзду, особливо за кордон, якщо вдома у вас живе улюблений котик. Власники тварин шукають різні варіанті – хтось залишає котика родичам/знайомим не надовго, а інші користуються послугами спеціалізованих готелів. Але не всі готові розлучитися з улюбленцем навіть на декілька днів. А якщо подорож затягнеться? Ми розкажемо, що потрібно знати, щоб взяти котика з собою в дорогу, – пише EtCetera.

СВОЇ ПРАВИЛА. Вимоги до міжнародних перевезень тварин, незалежно від виду транспорту, досить суворі. Так, крім спеціалізованої клітки-переноски для улюбленця, власнику потрібно мати довідку про стан здоров’я тварини, також ви маєте забезпечити окремий квиток на кота і необхідні дозвільні документи. Якщо хочете подорожувати з улюбленцем, ви маєте знати, що є країни, куди взагалі не можна ввозити котів. Наприклад, кошенят у віці до трьох місяців не пустять до Єгипту, до семи місяців – у країни Євросоюзу. Австралійці взагалі не раді ніяким іноземним котам. А в Японії тварину доведеться здати в карантин на 12 годин, а якщо виникнуть труднощі з документами – то на 180 днів. Дізнатися, чи дозволене ввезення кота в ту країну, куди ви зібралися, можна на сайті «Центру контролю за тваринами».

КОТЯЧИЙ ПАСПОРТ. Будьте готові до того, що з документами доведеться повозитися – на довідки від ветеринарів діють суворі часові обмеження. Міжнародний ветпаспорт, куди впишуть всі щеплення і результати огляду, дійсний тільки три дні. Так що отримувати його доведеться безпосередньо перед поїздкою. Крім того, кота обов’язково потрібно чіпувати. В аеропорту оформлення тварини може зайняти кілька додаткових годин: на додаток до ветдовідки від українського лікаря потрібно буде отримати міжнародний ветсертифікат в інспекційному пункті ветмедицини.

ЩЕПЛЕННЯ І ДОВІДКИ. Зі щепленнями теж доведеться підлаштовуватися під запланований час поїздки. Головну – проти сказу – не можна зробити пізніше, ніж за місяць до поїздки. Це означає, що планувати подорож потрібно заздалегідь. Додатково потрібна проти паразитарна обробка та аналізи на антитіла до сказу.

КОТЯЧИЙ БУДИНОК. Везти кота на руках не дозволять ні на якому транспорті – закрита переноска або спеціальна сумка для тварин обов’язкова. Особливі вимоги до «котячого будиночка» для авіаперельотів – це повинна бути простора сумка, куди могла б поміститися ще одна тварина. Поїти кота безпосередньо перед перельотом не варто, а ось погодувати – можна.

КІТ НЕ ЛЕТИТЬ. Також будьте готові до того, що не всі авіакомпанії дозволяють пасажирам брати з собою тварин в салон літака. А в деяких діють обмеження щодо ваги. Наприклад, за нормами МАУ, кіт разом з переноскою не повинен важити більше восьми кілограмів, інакше він відправиться в багажне відділення. Крім того, тварині знадобиться окремий квиток, про який краще дізнатися у перевізника заздалегідь. Переліт кота в салоні літака обійдеться власнику приблизно в 50 євро, у багажному відділенні – від 180 до 360 євро. У міжнародних поїздах «котовласника» змусять викупити ціле купе, а на круїзному лайнері – каюту.

БЕЗ ТВАРИН! Плануючи поїздку, не забудьте заздалегідь уточнити, чи можна брати кота в готель, який ви забронювали. Далеко не скрізь можна розміститися з тваринами, якщо тільки це не собака-поводир. А знайти відповідне житло в Європі і США допоможе сайт Pet Travel.

, , , , переглядів: 1 187

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *