Як часто міняти наволочку

Збір коштів на потреби армії України
08.01.2023

Як часто міняти наволочку

Постільна білизна – те, що знаходиться найближче до вашого тіла під час сну. Дерматологи вважають, що занадто рідкісна зміна підковдр, простирадл і наволочок може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям. Розповідаємо, як часто потрібно прати наволочку і постіль.

Як часто міняти наволочку

Як часто необхідно міняти білизну в ліжку

Лікарі-дерматологи радять стелити чисту постільну білизну раз на 7-10 днів, при цьому, багато виробників текстилю, навпаки, впевнені, що чим рідше ви перете постільну, тим довше вона буде залишатися привабливою зовні і приємною на дотик.

Що буде, якщо не міняти постільну білизну місяць або ще довше:

  • у білизні накопичуються частинки ороговілих клітин шкіри, що залучають клопів;
  • кількість поту, що виділяється під час сну, залишиться на білизні і стане причиною вологи;
  • на постільній осідають пил і бруд, які можуть спровокувати проблеми з диханням.

Більш того, людське тіло виділяє певний секрет, який залишається в волокнах постільної білизни. Якщо регулярно спати на такій тканині, про питання гігієни говорити не доведеться – з’явиться неприємний запах.

Коли міняти постільну білизну

Перш ніж дотримуватися строгих правил, вивчіть ситуацію від першої особи. Кожна людина спить і потіє по-різному, так що, визначати частоту прання потрібно, керуючись здоровим глуздом. Якщо ваше тіло виділяє занадто багато секрету, в будинку є тварини або ліжко швидко забруднюється з інших причин, то постільну білизну потрібно міняти не рідше 1 разу на тиждень.

Те ж саме стосується і ситуацій, коли в будинку живуть алергіки. Якщо ж ви бачите, що за 7 днів білизна не особливо забруднилася, все так само приємно пахне і радує вас тактильно – можете поміняти її на 2-3 тижні.

Як часто потрібно прати наволочку і міняти її

З наволочкою питання йде трохи інакше, ніж з постільною білизною – її лікарі рекомендують міняти раз на два дні. Причина – частинки шкіри, залишки макіяжу і піт, які залишаються на поверхні подушки за 2 ночі, продовжують стикатися з вашим тілом. Вони можуть викликати висип, подразнення шкіри, проблеми з диханням і навіть безсоння. Крім того, волога і специфічний запах приваблюють різних комах – від мошок до клопів.

Як часто потрібно міняти постільну білизну хворому

Співробітникам лікарень необхідно перед зміною постільної білизни враховувати стан пацієнта. Якщо хворий може пересуватися сам, то перестилати ліжко потрібно раз на 7 днів. Те ж саме стосується і тяжкохворих – в таких випадках білизну змінюють після прийняття душу або також раз на тиждень. Лежачим хворим необхідно перестилати наволочки, підковдри і простирадла раз на два дні, а також у міру забруднення постільної.

Як часто міняти постільну білизну дітям

Дитяча постільна обов’язково має бути зроблена з гіпоалергенних матеріалів, щоб не нашкодити здоров’ю дитини. Міняти білизну можна раз на тиждень або в міру того, як малюк її забруднить. Те ж саме стосується і зміни постільної в дитячих садах – звертайте увагу, щоб білизну перестилали не рідше одного разу на 7 днів, а подушки і ковдри обов’язково провітрювали на свіжому повітрі.

Джерело: https://www.unian.ua/

, , , переглядів: 269

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *