Як готувати ґрунт під посадку: ТОП-5 шкідливих домішок для розсади

Збір коштів на потреби армії України
23.03.2022

Як готувати ґрунт під посадку: ТОП-5 шкідливих домішок для розсади

Що не можна додавати у ґрунт для розсади, щоб не знищити майбутній урожай.

З приходом весни настає час підготовки розсади. Важливо не лише вибрати хороше насіння та сорти овочів, але також правильно підготувати землю для вирощування розсади. Адже від цього залежить сила і здоров’я рослин, а значить – майбутній урожай.

У кожної городньої культури, чи то перець, огірки чи помідори, можуть бути свої уподобання. Але існують складові, які не потрібно додавати у будь-яку ґрунтосуміш. Незважаючи на свою популярність і часте застосування для дорослих рослин, ці інгредієнти можуть завдати шкоди незміцнілій розсаді.

Як готувати ґрунт для розсади і що не можна додавати: лайфхаки

Лайфхак 1. Глина

Цей популярний мінерал, який часто присутній у ґрунті, робить його щільним та важким для рослин. Він не пропускає ні повітря, ні воду, що дуже погано відбивається на молодих рослинах, які можуть загинути від браку харчування та вологи.

Лайфхак 2. Пісок

Не кожен вид піску підходить для посадки. Кар’єрний або будівельний пісок містить багато глини, він не родючий і не має поживних речовин, що недобре для розсади. А ось для створення ґрунтосуміші використовують річковий пісок, бо він легший, чистіший та не має інших домішок.

Лайфхак 3. Перегній

Перегній у суміші можна застосовувати лише перепрілий. А ось свіжий гній згубний для розсади. Потрапляючи у ґрунт він виділяє гази та тепло , що погано впливає на молоді рослини – вони можуть загинути через перегрівання. Крім того, у гної можуть зберегтися збудники інфекцій, насіння бур’янів та личинки шкідників.

Лайфхак 4. Компост

Суперечливе питання серед дачників щодо додавання у ґрунт компосту. Під час бродіння органічних залишків виділяється велика кількість тепла, і це призводить до пошкодження молодих корінців, загибелі насіння та паростків. Також у процесі перепрівання з компосту виділяється азот, який необхідний для нормального росту молодих рослин. А ось якісний визрілий компост розсаді корисний.

Лайфхак 5. Тирса

Тирса часто використовується для пророщування насіння. Вона добре пропускає повітря і вологу, сприяючи розвитку міцної кореневої системи рослин. Проте свіжа тирса не містить корисних речовин і може послужити повноцінною заміною ґрунту. А тому вирощена на тирсі розсада має слабкі та тонкі стебла, повільно росте. Як тільки на ній з’являється перший листок, рослину потрібно пересаджувати у відповідний ґрунт.

 

 

 

 

 

переглядів: 409

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *