Як і коли ми будемо відпочивати в Іспанії?

Збір коштів на потреби армії України
05.05.2020

Як і коли ми будемо відпочивати в Іспанії?

Телеведучий і мандрівник Вадим Абрамов пояснює, чому все ж варто планувати відпустку по при все, і чому зайві кілограми зараз в моді.

Пам’ятайте, як в минулому житті, ще зовсім недавно, у 2019, ми радісно готувалися до літніх відпусток, смакуючи наші поїздки: мовляв, прямо з літака кинуся в море з головою, а потім бігом за шведський стіл? Здається неймовірним, так? А чому ми повинні собі відмовити в можливості відпочити, припустимо, в Іспанії в цьому році? Хіба ми не заслужили, після всіх жахів коронавірусу і постійного стресу? Що нам, власне кажучи, повинно зашкодити відпочити? Відповідь: ні-чо-го! І перш ніж ви поспішно вирішите, що я з’їхав з глузду, бо пропоную вам відправитися відпочивати до самого центру пандемії, відразу скажу: я при здоровому розумі і те, що я запропоную, впевнений, вам сподобається. Просто дочитайте до кінця і подивіться відео.

Ясна річ: в першу чергу, те, що зупиняє нас усіх – це сам коронавірус. Страхітливі новини про нього не дають розслабитися ані на хвилину і нагнітають атмосферу жаху: вірус на півдні Європи масово косить населення, порятунку немає, буде ще гірше, коротше, всі померли, – бабах! – завіса. Але, щоб ви розуміли, це порядок денний українських новин. Їхній формат оспіваний ще Швондером у відомій екранізації булгаковської класики: «Суровые годы уходят… за ними другие приходят, они будут тоже трудны».

Фото: REUTERS / Nacho Doce

Я, до речі, на тому тижні дав одному великому українському телеканалу інтерв’ю, яке так і не вийшло в ефір. Знаєте, чому? Бо позитивне ставлення до коронавірусу не вписується в парадигму українського новинного менталітету: там потрібен тільки страх і жах. Я в свою чергу дуже позитивно відгукувався про ситуацію, що склалася з карантином і закликав усіх розслабитися і налаштуватися на краще. Немає на це попиту, ніби стверджують українські телеканали, і згодовують вам безперервний коронавірусний хоррор: хепі-енду немає, хепі-енду не буде.

Візьмемо для прикладу іспанські новини – тут порядок денний прямо протилежний. Так, всім повідомляють про нову кількість заражень і смертей, але одразу ж показують медиків, у яких є все необхідне обладнання і засоби захисту, демонструють, як закриваються тимчасові госпіталі і потрохи порожніють лікарняні палати, включають лайв з усміхненими лікарями, веселими дітьми і щасливими іспанцями на балконах.

Барселонці співають на балконах / Фото: REUTERS / Nacho Doce

Основний меседж: це все закінчиться, потерпіть ще трохи, і все буде добре. Зрештою, ментальне здоров’я населення важливе – лікарі давно довели, що від зайвих переживань з нами може щось нехороше трапитися. Можливо, щось настільки погане, що навіть сам коронавірус здасться хлопчиськом поруч з викликаними стресом захворюваннями. Важливо, що в Європі це розуміють.

Який урок з цього всього слід винести? Не такий страшний коронавірус, як його малюють. Карантинні заходи працюють, і в Іспанії стабільно падає кількість нових заражень і смертей. Днями був прийнятий план поступового зняття обмежень: з 4 травня все населення починає плавно виходити з карантину, вже з 11 числа відкриваються на третину тераси ресторанів і, на секундочку, готелі в усій країні, і фінал самоізолювання намічений вже на кінець червня.
Фото: @ Вадим Абрамов

Що це означає? Швидше за все, з липня Іспанія почне потихеньку приймати туристів ззовні. За це вже зараз активно виступають Канари, які коронавірус зачепив по дотичній. Тієї ж самої стратегії дотримуються Балеарські острови і ряд провінцій. Навіть якщо припустити, що ряд обмежень буде продовжений, до початку серпня цілком реально очікувати максимальну свободу.

Туризм для Іспанії має колосальне значення. Його частка у ВВП трохи вище 12%, а якщо додати ресторанний бізнес і культурне дозвілля, включити індустрію розваг і ряд супутніх бізнесів, що залишилися, експерти оцінюють цю цифру в майже 30%. Таким чином, тримати закритими ці галузі для Іспанії невигідно і загрожує катастрофічними наслідками. Необхідно також розуміти, що різні профспілки та асоціації в Іспанії дуже активні, і до їхньої думки тут дослухаються. Плюс Єврозона плавно починає тиснути на всі країни, пояснюючи необхідність якнайшвидшого виходу з кризи, читай, карантину. З усього цього випливає, що країну так чи інакше відкриють, і тягнути з цим не будуть.

Фото: REUTERS / Nacho Doce

Тому давайте почнемо планувати відпустку вже сьогодні – це приємне заняття дозволить хоч трохи відволіктися від ситуації, що склалася. Природно, конкретні дати прямо зараз вибирати не має сенсу, але почати обирати регіони і міста, куди ви хотіли б відправитися, варто. Всі великі агрегатори з оренди готелів дозволяють не тільки візуально пересуватися по карті, але також перегортати сторінки з відгуками і зберігати вподобані готелі в «обране» прямо на сайті. Таким чином ви не втратите свій вішлист, і в момент відкриття кордонів, і з відновленням авіаперельотів, зможете відразу перевірити ціни за всіма вподобаними варіантами.

Особисто я все ж рекомендував би зупинити свій вибір в Іспанії на Каталонії. Тут можна знайти як нескінченні піщані пляжі, так і неймовірної краси бухти з кришталево чистою водою в оточенні скель і соснових лісів. До речі, крім добре відомих нашим туристам узбережжя Коста-Дорада і Коста-Брава, тут цих «кост» вагон і маленький візочок. Але це якщо ви любите відпочинок біля моря. Вам ближче середньовічні села в горах? Або екотуризм на приватних виноробнях? А, може, екстриму захотілося? Будь ласка, тут все це можна знайти. Тим більше, пересуватися Каталонією можна як на орендованому авто, благо компаній з прокату хоч відбавляй, так і за допомогою зручної та відносно недорогої мережі каталонських приміських поїздів Rodalies.

Фото: @ Вадим Абрамов

З відновленням авіаперельотів Барселона стане одним із перших іспанських міст, в якому сядуть літаки з інших країн. Між іншим, авіакомпанії, у яких зараз, м’яко кажучи, не найлегша ситуація, почнуть боротися за туриста з подвоєними силами. Легко припустити, що конкуренція буде високою, а ціни на перельоти низькими. Те ж саме відбуватиметься в готельному бізнесі: у битві за відпочивальника готелі будуть готові запропонувати максимальну кількість послуг за мінімальними цінами. Тому приготуйтеся до того, що ваш відпочинок на іспанському узбережжі буде набагато дешевшим ідентичного варіанту версії минулого року. Бонусом до обраного пакета йтимуть мала кількість відпочивальників, розвантажені пляжі і напівпорожні ресторани і, найважливіше, на мій погляд, найчистіше повітря і вода, бо екологи стверджують, що ми живемо у, мабуть, найкращий час за останнє сторіччя.

, , , переглядів: 773

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *