Як німці зігрівають житло взимку

Збір коштів на потреби армії України
03.12.2022

Як німці зігрівають житло взимку

У Німеччині немає центрального опалення. Німці звикли заощаджувати ресурси взимку, оскільки ціни на комуналку там дуже високі. У країні приватні будинки мають власні котельні, а багатоповерхівки опалюють за допомогою газового обладнання, при цьому дедалі популярнішими стають альтернативні джерела тепла, на кшталт дров чи сонячної енергії.

Німеччина

Ціни на комуналку в Німеччині дуже високі, а за те, щоб сплатити базовий комплекс послуг за місяць, доведеться викласти приблизно 245 євро (близько 9,5 тисячі гривень).

Тому температуру у своїх будинках німці регулюють вручну за допомогою термостатів і для них навіть вигадали спеціальні рекомендації, згідно з якими для вітальні достатньо +20°C, для ванної – до +22°C, для спальні – +16-18°C, для туалетів та комор – +14-16°C

Зазначається, що зниження температури всього на 1 градус дозволить 6% теплової енергії та відповідно знизити цінник на комуналку.

Є ще кілька побутових лайфхаків, які допомагають заощадити ще більше. Наприклад, душ варто включати уривками, лише коли варто намилитися або змити піну. Також там звикли готувати кілька страв одночасно, щоб зайвий раз не розігрівати плиту чи духовку.

Читайте також:

Джерело: https://telegraf.com.ua/

, , , переглядів: 357

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *