Як пережити похід до стоматолога [Поради]

Збір коштів на потреби армії України
26.08.2015

Як пережити похід до стоматолога [Поради]


Давно пройшли часи, коли стоматологи були мучителями. Сьогодні вони роблять все для того, щоб клієнт залишався задоволеним (адже конкуренція в цій сфері дуже висока). Боятися варто хіба що суми в чеку. А вона тільки зростає з кожним відкладеним походом в клініку. Тому, якщо час прийшов, призначайте прийом. А напередодні ознайомтесь з порадами від порталу Лайфхакер, щоб зробити лікування більш комфортним.


1. Знайдіть стоматолога, якому ви зможете довіряти

В ідеалі ви повинні бути майже закохані у свого стоматолога, тоді прийому будете чекати як рандеву. Якщо ви ще не знайшли свого «єдиного», не пошкодуйте часу – сходіть на консультації до декількох лікарів і знайдіть кращого.

 

2. Призначте прийом в першій половині дня

Для цього є дві причини. По-перше, ви не будете втомленими, ваша нервова система буде більш урівноваженою, ніж після важкого робочого дня, та ще й в очікуванні лікування. Біль буде відчуватися менше (анестезія діє краще на тих, хто спокійний).

По-друге, до вечора втомиться і стоматолог. Увага, концентрація і гострота зору у нього не надприродні – краще, поки він повен сил. Тому зустрічайтеся, поки ви ще обидва бадьорі.

 

3. Напередодні постарайтеся добре відпочити

Не плануйте на вечір перед прийомом емоційних занять. Краще прогуляйтеся або почитайте, щоб точно заснути раніше.

Але не намагайтеся допомогти собі алкоголем! Він може послабити дію анестезії.

 

4. Дівчатам не варто лікувати зуби в критичні дні

Незважаючи на те що у кожної жінки свій розподіл емоцій по днях циклу, ризик більш тривалої кровотечі та інших ускладнень під час менструації є вищим. Тому, якщо ситуація не гостра, краще запланувати відвідування стоматолога на другий-третій тиждень циклу.


5. Підготуйте питання

У вас напевно знайдуться питання по догляду за зубами і правилам харчування. Запишіть їх, бо через хвилювання ваша пам`ять може підкачати, коли ви будете вже в клініці. Задайте ці питання, як сядете в крісло. Бесіда допоможе розрядити обстановку і зменшить ваше занепокоєння.

 

6. Не приїжджайте занадто рано

Абсолютно не потрібно очікувати своєї черги в коридорі клініки. Це може лише посилити неспокій. Навіть якщо ви приїхали раніше, краще прогулятися навколо або помедитувати, сидячи в машині.

 

 

7. Постарайтеся локалізувати проблеми

Серед стоматологів, як і в будь-який інший професії, зустрічаються шарлатани, які за ваші гроші «розпиляють» вам хоч кожен зуб. Визначте хоча б приблизно, де вас щось турбує (ліворуч або праворуч, знизу або вгорі).

Спробуйте пожувати що-небудь солодке (наприклад, цукерку або булочку з помадкою). Зверніть увагу, чи не реагує якийсь зуб на гаряче або холодне.
Ці способи, звичайно, не гарантують стовідсоткової діагностики. Однак, якщо ви сумніваєтеся в необхідності щось свердлити, краще для початку проконсультуватися в іншому місці. Те саме стосується ситуації, коли зуб вас турбує, а лікар нічого не знаходить – йдіть до іншого.

 

8. Побалуйте себе за відвагу

Після прийому, коли дія анестезії трохи ослабне, зробіть щось особливо приємне для себе. Заохочуйте себе «цукеркою» після кожного походу до стоматолога, щоб виробити позитивний рефлекс. Тоді ходити на огляд кожні півроку буде зовсім не складно.


9. Якщо страх не побороти…

Насправді, якщо страх перед стоматологом доходить до панічного, вам не обов`язково здійснювати подвиг. Допомогти можуть заспокійливі. Проте мова не про валер`янку, а про сильнодіючі препарати, які повинні продаватися за рецептом.

Але, ви повинні обов`язково повідомити стоматолога про прийом подібних препаратів! Оскільки зазвичай вони можуть взаємодіяти з анестетиком, і дозування потрібно розраховувати інакше.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Ще більше корисного

5 видів болю, які не можна ігнорувати

Як не набрати вагу, працюючи вдома [Поради]

Як лікувати укуси комарів [Поради]

Як самостійно зробити антисептик для рук [Відео]

Як обрати солодку та смачну диню [Інфографіка]

Як вибрати стиглий кавун [Інфографіка]

, , , , переглядів: 1 618

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *