Як пересаджувати кактуси

Збір коштів на потреби армії України
27.10.2022

Як пересаджувати кактуси

Кактус – популярна кімнатна рослина, яку вибирають для себе багато людей. За нею, як і за будь-якою іншою квіткою, потрібен якісний догляд, який включає в себе і пересадку. Розповідаємо, чи потрібно пересаджувати кактус після покупки і коли це краще робити.

Кактус

Як пересадити кактус з великими голками

Більшість кактусів мають унікальну особливість – великі голки, які захищають рослину від неузгодженого вторгнення ззовні. З точки зору законів природи, це зручно, але пересаджувати таку рослину складно. Для того, щоб не вколотися, ви можете використовувати кухонні щипці або прихватки, а також обмотати рослину малярським скотчем.

Яка потрібна земля для кактусів

Перш ніж приступити до пересадки кактуса, необхідно вибрати для нього горщик. Розмір ємності залежить від розміру рослини – якщо вам потрібно пересадити кактус в період його активного росту, тому що він став упиратися корінням в стінки горщика, то має сенс взяти ємність на 2-3 см більше попередньої. Якщо ж ви хочете пересадити старий кактус, який перестав розвиватися, то можна використовувати той же горщик або купити новий – більше на 1 см в діаметрі.

Також важливий і ґрунт – зазвичай, в спеціалізованих магазинах продається ґрунт “Для кактусів”, він містить всі необхідні рослині речовини. За бажанням, ви можете в нього додати подрібнену цеглу або крупнозернистий пісок. Важливо пам’ятати, що за 3-4 дні до пересадки кактус потрібно перестати поливати – це допоможе легко дістати рослину з горщика.

Як пересадити високий кактус

Для того, щоб швидко і безпечно пересадити кактус, дотримуйтесь інструкції:

  • зніміть верхній шар ґрунту, переверніть кактус, оберніть його рушником або складеною газетою і дістаньте з горщика;
  • розпушіть коріння і викиньте зайвий ґрунт;
  • огляньте коріння, видаліть сухе або хворе;
  • заповніть горщик купленим ґрунтом, помістіть рослину всередину і присипте землею.

Враховуйте, що в момент вилучення кактуса з горщика його не можна тягнути силою – ці рослини схильні до травм, тому якщо у вас не виходить дістати квітку легко – постукайте по вазону або взагалі розбийте його.

Поливати пересаджений кактус можна не раніше, ніж через тиждень. Далі потрібно відштовхуватися від стану ґрунту – він повинен повністю висихати за 7-10 днів. Як тільки цей режим буде закріплений, допустимо повернутися до звичного графіку. Кактуси самі по собі невибагливі до догляду, все, що вам потрібно – поставити квітку на сонячне місце і забезпечити їй регулярний полив.

Джерело: https://www.unian.ua/

, , переглядів: 424

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *