Як перевірити яйця на свіжість

Збір коштів на потреби армії України
27.11.2022

Як перевірити яйця на свіжість

Вивчити упаковку продукту, який придатний для вживання, можна ще перед покупкою. У цьому допоможе проста, але не багатьом знайома хитрість.

яйця на свіжість

Як відомо, в першу чергу при оцінці стану продукту зазвичай орієнтуються термін придатності, зазначений на упаковці. Коли справа стосується яєць, можна поглянути на шкаралупу і на її зовнішній вигляд, щоб зробити приблизні розрахунки про час зберігання продукту. Але у випадку з магазинною продукцією свіжість на око визначити майже неможливо.

Є ефективний та швидкий спосіб безпомилково визначити, як давно були упаковані яйця у конкретній коробці. На думку досвідчених господинь, саме він допоможе вам бути впевненими, що у вашому холодильнику зберігатимуться яйця першої свіжості.

Магічні числа?

Отже, потрібно лише знайти тризначне число поруч із датою терміну придатності. Воно є так званою юліанською датою та позначає номер дня упаковки коробки по всьому календарному році.

Відповідно, на пачці можуть бути числа від 001 до 365, перше означає упаковку 1 січня, останнє — 31 грудня.

Експерти також радять підбирати упаковку яєць, що зберігається на даний момент менше трьох тижнів. Цей показник свіжості дозволить вам приготувати найкорисніші та найсмачніші страви.

Звичайно, безперечний плюс цього методу полягає в тому, що дізнатися свіжість яєць можна прямо в магазині, а не після того, як ви вже принесли їх додому.

Перевіряємо вдома. Тест на плавучість

Існує і так званий “тест на плавучість”. Його вже потрібно проводити після покупки. І він менш ефективний у цьому плані.

Тест на плавучість

І це правильне зауваження, адже чим старша шкаралупа, тим більше вона пропускає повітря, отже заповнюється повітряна кишеня між білком та шкаралупою, що змушує яйце плавати. Але щоб воно почало спливати, як каже профі, може знадобитися кілька місяців зберігання, а це розходиться з поняттям про оптимальну свіжість.

І такий тест доведеться проводити вже вдома, після покупки, так що ним можна скористатися тільки коли надійніші способи вже недоступні.

Отже, трохи простих калькуляцій достатньо для того, щоб господиня була впевнена, що її омлети, пироги та безе вийдуть максимально смачними та свіжими.

Джерело: https://prostoway.com/

, , , , переглядів: 242

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *