Як підготувати авто до далекої поїздки

Збір коштів на потреби армії України
21.04.2022

Як підготувати авто до далекої поїздки

Якщо у вас є авто, у воєнний час до товарів першої необхідності додається бензин і мастила, а ще купа всього, без чого можна обійтися, коли все добре. Адже на трасах і, тим більше, у місті достатньо автомагазинів та СТО. Зараз все набагато складніше, тому настав час пригадати досвід автомобілістів старої школи, які звикли рішати проблеми самотужки. Добре, що на відміну від них навіть у військовому стані заздалегідь можна купити все.

Що треба покласти до авто

Навіть якщо ви не плануєте евакуюватися, обов’язково подбайте про вміст свого багажника, бо зараз потрібно бути готовим для всього.

  1. Аварійний набір, вказаний в ПДР: вогнегасник, аптечка, знак зупинки, світловідбиваючий жилет. Ви навряд чи отримаєте зараз штраф за відсутність чогось зі списку, але у разі аварії ціна нестачі дуже зросте.
  2. Набір хоча б базових інструментів для авторемонту: торцеві ключі з тріскачкою, викрутки з різними наконечниками, вороток на довгій ручці, гайкові ключі різних видів, а також розвідний ключ, молоток та плоскогубці.
  3. Буксирувальний трос на випадок, якщо інструменти не допоможуть і доведеться шукати допомоги.
  4. Запасне колесо (переконайтеся, що накачане) та домкрат. А до того не завадить компресор та герметик для шин.
  5. Герметично закрита каністра із паливом літрів на 10. Без палива краще не вирушати, але хоча б сама каністра і гумовий шланг до неї у ці часи — безумовний мастхев.

Крім перерахованого, бажано обзавестися переносною лампою та гарним ліхтариком. А якщо повністю сяде акумулятор, вам також знадобляться «крокодили» для його зарядки.

Що треба перевірити у авто

Навіть завантаживши багажник на всі випадки життя, не можна нехтувати діагностикою автомобіля. Найкращим рішенням перед довгою поїздкою стане зазирнути на СТО. Багато з них повертаються до роботи зараз, а ваші гроші за їх послуги стануть гарним внеском до економіки країни. Але, якщо часу і можливостей на такі візити немає, проведіть огляд самостійно:

  • постукайте по колесах і похитайте їх, щоб переконатися, що підвіска в нормі;
  • перевірте рівень усіх рідин: мастило, гідропідсилювач, гальмівна рідина, антифриз;
  • оцініть стан гальмівних колодок (зніміть колеса, якщо це необхідно).

Не треба відкладати перевірку на останній момент, щоб встигнути вирішити проблеми, якщо вони є. Тримайте свій автомобіль у тонусі і він послужить гарну службу у складних обставинах.

Джерело: https://socportal.info/

переглядів: 312

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *