Як підготувати автомобіль до весняного сезону

Збір коштів на потреби армії України
11.04.2021

Як підготувати автомобіль до весняного сезону

Основні етапи підготовки авто до весняного сезону

Весна – це дуже вдалий час для того, щоб зайнятися автомобілем, тому що мороз, сніг, бруд і сіль, якою посипають вулиці, залишають сліди на кузові, а пісок з взуття пасажирів і водія – в салоні авто. Як перевірити автомобіль навесні?

Необхідність підготовки автомобіля навесні

Кожна модель автомобіля має свій регламент ТО, але деякі процедури необхідно виконувати незалежно від вимог. Пов’язано це з цілою низкою причин, а саме:

  • Суворі умови. Взимку на двигун машини виявляється високе навантаження, тому що машині постійно доводиться буксирувати. Морози, а також хімічно активні речовини з доріг мають негативний вплив на стан агрегатів, тому потрібно позачергова перевірка.
  • Високий витрата рідини. Витрата КПП і масла двигуна залежить від умов експлуатації. З настанням потепління варто зайнятися робочими рідинами.

  • Сльота і бруд. Варто приділяти увагу і зовнішньому вигляду автомобіля. Взимку засмічується не тільки салон, але і підкапотний простір, а застояна вода може стати причиною корозії кузова.

Мийка автомобіля

З приходом весни необхідно провести мийку автомобіля. Повноцінна мийка підкапотного простору, кузова та інших елементів конструкції видалить бруд і сіль, якою посипають дорогу. Це запобіжить розвитку корозії і руйнування лакофарбового покриття.

Навесні мийку автомобіля необхідно проводити хоча б один раз в тиждень. Також не варто економити на поліровці, тому що вона дозволить приховати невеликі тріщини на покритті. Нарівні з мийкою варто також оглянути склоочисники. Після холодів леза зазвичай стають тупими, що відповідно залишає подряпини на склі.

Прибирання в салоні автомобіля навесні

Наводячи машину в порядок зовні, не забудьте зазирнути всередину. Очистіть багажник від зимового інвентаря: скребачки, лопати, щіток і т.д. Дістаньте килимки і ретельно вимийте їх. Реагенти, а також бруд з взуття можуть потрапляти і на них. Рекомендуємо налити у велику тару води і дати “откіснуть” коврикам, після чого ретельно потерти їх щіткою і миючим засобом. Під струменем води змити мильну піну.

Вибираючи миючий засіб слід враховувати тип килимка. Для гумових та текстильних використовуються різні склади.

З прибиранням салону існує кілька варіантів:

  • зробити її самостійно;
  • вдатися до допомоги професіоналів.

Змінні елементи

Заміна моторного і трансмісійного масла здійснюється з регламентом, який був затверджений виробником. У документації є пункт, через який проміжок часу або ж пробіг слід міняти масло. При цьому варто враховувати, що цей термін удвічі скорочується при жорстких умовах експлуатації, а зима як раз до них і відноситься.

Перевірити рівень моторного масла. Проінспектуйте стан гальмівної рідини і гідропідсилювача керма. Можливо, буде потрібно заміна дещо раніше, ніж це передбачено регламентом. Також необхідно оглянути повітряний і паливний фільтр. Якщо потрібно, то замініть їх.

Гальмівна система

Підготовка автомобіля до весни також в обов’язковому порядку включає огляд гальмівної системи. Взимку автомобіль змушений часто гальмувати, що призводить до швидкого зношування колодок і гальмівних дисків. Переконайтеся, що гальмівний шлях залишився незмінним, при цьому відсутня протікання. Якщо при гальмуванні з’явилися які-небудь сторонні звуку, то причина в колодках. Тут потрібно професійна діагностика в майстерні.

Ні в якому разі не нехтуйте оглядом системи. Від неї залежить, перш за все, життя водія і пасажирів, і інших учасників дорожнього руху. Прокачування гальмівної рідини самостійно, не маючи досвіду, не рекомендується, тому що при створенні повітряного кишені доведеться починати процедуру спочатку.

Шини

Автомобілісти досить часто цікавляться, коли навесні слід перевзувати свій автомобіль. Не рекомендується з першим потеплінням їхати на шиномонтажку. Справа в тому, що вночі все замерзає і вранці на дорозі утворюється корочка льоду. Їздити на літній гумі буде небезпечно і дуже проблематично. Фахівці рекомендують перевзувати автомобіль навесні тільки тоді, коли температура встановиться на позначці +7 градусів.

Зимові покришки необхідно оглядати по протектору, щоб переконатися, що вони цілі. Існує ряд правил зберігання дисків навесні. Гуму можна ставити вертикально з дисками, тому що навантаження припадатиме лише на одне місце. Колеса необхідно підвішувати або ж класти горизонтально в стопку не більше двох штук. Покришки без дисків можна ставити вертикально, перевертаючи при цьому кожні 4-5 тижнів.

Діагностика автомобіля навесні

В ході експлуатації взимку можуть виникнути проблеми, які неможливо виявити в умовах гаража. Така ситуація малоймовірна, однак, ризикувати не варто. Навесні рекомендується пройти діагностику в техцентрі. Особливо це стосується сучасних автомобілів. Низькі температури дуже часто порушують роботу електроніки. Комп’ютерна діагностика в сервісі допоможе вчасно виявити проблеми ЕБУ.

Процедури виконуються досить швидко, а по видаваних кодами помилок легко можна зрозуміти місце поломки. Не обійтися і без візуального огляду автомобіля. Є поломки, що не визначить жоден комп’ютер.

Також навесні слід приділити особливу увагу системі кондиціонування. Взимку вона практично не використовується, а тому вимагає дозаправка і ТО. Це досить дорога складова автомобіля, за яким необхідно ретельно стежити. Найкраще повністю переконатися в працездатності замків. Часте заморожування і подальше втручання водія можуть завдати істотної шкоди конструкції.

Окрему увагу навесні слід приділити акумулятора автомобіля. Перепади температур не кращим чином позначаються на тривалості роботи. Високі навантаження роблять запуск мотора на холодну. Якщо в автомобілі встановлена ​​обслуговуюча АКБ, то варто перевірити її потенціал. Переконайтеся, що на клемах немає корозії і метал цілий.
Тепер Ви знаєте, для чого необхідно готувати машину до весни, і які дії потрібно зробити. Особливо важливо всі ці процедури провести, якщо автомобіль до весни, простояв в гаражі. Подальша його експлуатація небезпечна, тому слід провести повну діагностику автомобіля. Перед далекою поїздкою навесні слід здійснити візуальний огляд.

, , переглядів: 793

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *