Як правильно звільнитися з роботи за переведенням

Збір коштів на потреби армії України
12.12.2013

Як правильно звільнитися з роботи за переведенням

   Міністерство соціальної політики України опублікувало лист від 25.09.2013 р. № 175/06/186-13, в якому надано роз’яснення щодо припинення трудового договору в порядку переведення.


  Зокрема, у листі Мінсоцполітиці наголошується, що однією з підстав припинення трудового договору є переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію.
 
———————————————————————————————————————————————————–


 
  Джерело: works.doklad.ru
 
  Увага! При зовнішньому переведенні (на інше підприємство, в установу, організацію) трудовий договір припиняється.
 
———————————————————————————————————————————————————

 
    Для припинення трудового договору в порядку переведення та захисту прав працівника власник або уповноважений ним орган підприємства, куди переводиться працівник, повинен подати відповідний лист-запит власнику або уповноваженому ним органу підприємства, на якому працює працівник, з проханням звільнити його з роботи на підставі переведення згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП.

  У листі-запиті доцільно зазначити строк, в який просять звільнити працівника. Це підтверджуватиме зобов`язання про прийняття на роботу в порядку переведення у вказаний в документі термін. Відсутність у листі-запиті строку звільнення може призвести до виникнення трудових спорів. 

  Лист-запит, як правило, видається працівникові або надсилається на інше підприємство поштою.

  У разі згоди власника або уповноваженого ним органу підприємства, на якому працює працівник, на припинення з останнім трудового договору за п. 5 ст. 36 КЗпП на підставі переведення працівнику необхідно подати відповідну заяву з проханням звільнити його з роботи

  Прийняття на іншу роботу здійснюється теж на підставі відповідної заяви працівника з проханням прийняти на роботу в порядку переведення

  Припинення трудового договору і прийняття на роботу мають бути оформлені наказами чи розпорядженнями відповідних власників підприємств або уповноважених ними органів про звільнення працівника з попереднього місця роботи та про прийняття його на нове місце роботи в порядку переведення з посиланням на п. 5 ст. 36 КЗпП у погоджений сторонами строк.

  Між звільненням і прийняттям на роботу зазвичай перерви бути не повинно. Відповідно до п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.92 р. № 9 “Про практику розгляду судами трудових спорів” у разі обґрунтованості позову суд своїм рішенням зобов`язує власника або уповноважений ним орган укласти трудовий договір з особою, запрошеною на роботу в порядку переведення, з першого робочого дня (наступного після дня звільнення з попереднього місця роботи), якщо не було обумовлено іншої дати. З іншими особами договір про прийняття на роботу укладається з дня їх звернення до власника або уповноваженого ним органу.

  Частиною п`ятою ст. 24 КЗпП передбачено, що особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації за погодженням між керівниками підприємств, установ, організацій, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

  Одночасно юридичний відділ Мінсоцполітики повідомляє, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов`язковий характер.
 
, , , , , , , , переглядів: 970

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *