Як швидко очистити кров від алкоголю

Збір коштів на потреби армії України
27.12.2022

Вивести алкоголь з організму втричі швидше можна за допомогою легень. Такого висновку дійшли вчені з Університетської мережі охорони здоров’я (UHN) у Торонто.

похмілля

Вчені нагадали, що 90% алкоголю виводиться печінкою. У ході експерименту з’ясувалося, що при гіпервентиляції – глибокому та швидкому диханні – алкоголь виводиться втричі швидше, ніж через печінку, і чим сильніше дихання, тим більше алкоголю можна вивести з організму.

— Не можна просто проводити гіпервентиляцію, бо за кілька хвилин у вас запаморочиться голова і ви знепритомнієте, — зазначили фахівці.

Спосіб був відомий і раніше, але застосовувався обмежено, оскільки за форсованого видиху людина втрачає багато вуглекислого газу, разом з яким виводиться алкоголь. Швидке зменшення цього газу в крові викликає запаморочення, непритомність, оніміння рук та ніг.

Щоб провести гіпервентиляцію без погіршення стану людини, дослідники розробили пристрій розміром із портфель, який дозволяє це зробити. Устаткування складається з невеликого резервуару зі стисненим вуглекислим газом, кількох сполучних трубок, маски та системи клапанів.

Пристрій під час дослідження успішно випробували добровольці – п’ять фізично здорових чоловіків. Концентрацію етанолу в їхній крові довели до помірно підвищеної – приблизно до 0,1%. Процес виведення етанолу контролювали у різні дні під час нормальної вентиляції легень та гіпервентиляції. З’ясувалося, що ізокапнічне гіперпное (IH) підвищувало швидкість виведення алкоголю пропорційно до його рівня в крові, збільшуючи швидкість виведення більш ніж утричі.

Це дослідження – перший практичний доказ того, що швидкість виведення алкоголю з організму може бути значно підвищена при використанні гіпервентиляції.

Вчені вважають, що вироблена ними концепція дозволить не лише створити нові методики лікування тяжкої алкогольної інтоксикації, а й допоможе тим, кому потрібно швидко протверезіти.

Як позбутися похмілля

Раніше головний позаштатний психіатр-нарколог МОЗ Євген Брюн попередив, що спроби позбутися похмілля за допомогою алкоголю смертельно небезпечні для людини.

Так, за словами фахівця, треба розуміти, що так зване похмілля — це залишкова алкоголізація.

— Це смертельно небезпечна штука, не можна нашарувати новий алкоголь, доки не перероблений старий. І треба пам’ятати, що алкоголь в організмі людини переробляється від трьох днів до трьох тижнів, сказав Євген Брюн.

За його словами, упорядкувати організм після вживання великої кількості спиртного допоможуть кефір, міцні бульйони, а також капустяний розсіл.

Джерело: https://newsyou.info/

, , , , , переглядів: 936

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *