Як вибрати правильний рюкзак для школяра [Поради]

Збір коштів на потреби армії України
26.08.2015

Як вибрати правильний рюкзак для школяра [Поради]

Сьогодні сім з десяти школярів сутуляться та мають серйозні проблеми з хребтом. І найчастіше джерелом цих проблем стає модна сумка через плече і навіть рюкзак-наплічник. В останні роки все більше батьків віддають перевагу ортопедичним рюкзакам. У чому ж їх основні відмінності?

 

 

Ортопедична спинка

Головною відмінною рисою таких рюкзаків-наплічників є ортопедична спинка. Вона тверда і виготовляється зі спеціальних матеріалів, які дозволяють правильно розподілити вагу шкільного приладдя. Таким чином, дитина не буде сутулитися під тиском ваги рюкзака. Тому зараз випускають багато рюкзаків, які мають анатомічну спинку. Вона повторює правильний вигин хребта, що також запобігає викривленню спини школяра.

 

Легка рама

Дно рюкзака повинно бути щільним, твердим, міцним. Але це не має позначатися на його вазі. Порожній рюкзак школяра повинен важити не більше 1,1-1,2 кг. Тому варто вибирати наплічник з більш легкого матеріалу. У продажу безліч легких моделей.

Пам`ятайте, що максимальна вага, яку може носити на спині дитина 6-10 років, не повинна перевищувати 15% її власної ваги. Адже сильний тиск на спину може спричинити не викривлення, сутулість, а й більш серйозні проблеми з хребтом, аж до защемлень нервових закінчень, остеохондрозу та грижі вже в молодому віці…

 

Широкі лямки

– Лямки повинні бути щільними, на м`якій основі. Бажано, щоб вони були виконані з того ж матеріалу, що і спинка рюкзака.

– Лямки не повинні врізатися в плечі.

– Не купуйте шкільний рюкзак на виріст! Лямки наплічника не повинні бути ширше спини дитини!

– Також вони повинні регулюватися по довжині.

– Якщо лямки будуть незручними, дитина буде намагатися носити рюкзак на одному плечі. Як наслідок такого носіння, одне плече стає нижче іншого.

– Крім того, подбайте про фіксації. Рюкзак повинен щільно сидіти на плечах, тому головне завдання батьків – правильно зафіксувати лямки у набільш зручному для дитини положенні.

 

 

Дрібні деталі

Для зручності дитини рюкзак повинен бути містким, в ньому мають бути відділення і кишеньки. З одного боку, це привчить дитину до порядку, а з іншого – допоможе позбутися зайвого вантажу в руках. Адже якщо приладдя для малювання або фізкультури будуть поміщатися в рюкзак, то дитині не доведеться нести в руках додаткову сумку.

Крім того, зверніть знімання на застібки – вони повинні бути зручні та надійні, прості й легкі у використанні. Адже дитина повинна їх відкривати й закривати самостійно, без сторонньої допомоги.

Добре, якщо рюкзак з водонепроникної тканини, що важливо для похмурої погоди, і на ньому є світловідбивні елементи – для безпечного переходу дороги при поганій видимості.

І головне – якщо для батьків найважливіше здоров`я дитини, то для дітей на першому місці – забарвлення рюкзака і малюнки на ньому. Тому вибирайте і купуйте його разом!

 

 

 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Ще більше корисного

Як пережити похід до стоматолога [Поради]

5 видів болю, які не можна ігнорувати

Як не набрати вагу, працюючи вдома [Поради]

Як лікувати укуси комарів [Поради]

Як самостійно зробити антисептик для рук [Відео]

Як обрати солодку та смачну диню [Інфографіка]

, , , , переглядів: 2 017

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *