Як відлякати комарів?

Збір коштів на потреби армії України
13.05.2021

Теплі вечори, дача, прогулянки за містом – все це було б чудово, коли б не комарі, мошка і інші кровоссальні комахи.

Люди зазвичай схильні до укусів комарів через поєднання запаху, світла, тепла і вологості. Якщо ви магніт для комарів, то ви, ймовірно, втомилися від сверблячої нерівної шкіри.

Якщо ви збираєтеся відправитися в похід, на шашлики або гуляти на задньому дворі, краще підійдуть натуральні репеленти. Це може бути особливо актуально для більш чутливих дітей і дорослих.

1. Візьміть 5 г гвоздики на склянку води, прокип`ятіть 15 хвилин. 10 крапель відвару змішайте із столовою ложкою будь-якого одеколону і протріть відкриті ділянки тіла. 2 год. можна гуляти спокійно: комарі і мошки облітатимуть вас.

2. До відлякуючих засобів належать запах валеріани, тютюновий дим і дим від злегка просушеної хвої ялівцю, соснових або ялинових шишок, камфари. Сто грамів камфари, випаровувані над вогнем, позбавлять від мух і комарів навіть дуже великі приміщення.

3. За старих часів для відлякування комарів і інших комах-кровососів застосовували відвар коріння пирію – одного з найпоширеніших бур`янів.

4. Можна використовувати дрібно нарізане свіже листя і квітки черемхи або базиліка.

5. Відлякує комарів запах гвоздики, базиліка, анісу і евкаліпта. Будь-яку з олій цих рослин можна використовувати для захисту – досить змастити відкриті ділянки шкіри або крапнути олію на джерело вогню – в камін, багаття, на свічку або розігріту сковороду. Олія чайного дерева також може використовуватися як репелент; швидко усуває свербіння і набряклість шкіри після укусів комах.

Зроби сам:

Ви можете створити свою власну суміш з 1 частини масла лимонного евкаліпта і 10 частин соняшникової олії. Дослідники з Університету Флориди застерігають від використання суміші у дітей молодше 3 років.

6. Посадіть під вікнами Вашого будинку бузину. Свіжі гілки бузини приносьте в кімнату, вони відлякують комарів. Можна під вікнами зробити грядку з томатами; комарі не люблять специфічного запаху листя томату.

7. Якщо Ви вирішили посидіти на природі, закип`ятіть самовар на соснових або ялинових шишках або киньте в багаття злегка просушену хвою ялівцю.

8. Щоб не кусали клопи, комарі, мухи, мошка, оводи, лісові кліщі – змащуйте риб`ячим жиром всі відкриті частини тіла.

9. Старий народний засіб проти комарів – пиретрум (персидська, далматська або кавказька ромашка). Сушені суцвіття, стебла і листя цих видів ромашки, подрібнені в порошок, вражають нервові клітини комах. Комарі не насмілюються залітати в приміщення, оброблене пиретринами.

10. Запах кедрової олії відлякує не тільки комарів, але також мух і тарганів.

11. Дуже допомагає карболова кислота; достатньо на ніч небагато окропити нею стіну біля ліжка, злегка змочити слабким розчином руки, обличчя, щоб спати потім спокійно, не боячись нападу.

12. Подрібнені квіти лаванди виробляють аромат і масло, що відлякують комарів. Дослідження на тваринах, проведене на лисих мишах, показало, що масло лаванди ефективно відлякує дорослих комарів. Лаванда має болезаспокійливі, протигрибкові та антисептичні властивості. Це означає, що воно не тільки запобігає укуси комарів, але і заспокоює шкіру.

Зроби сам:

Ви можете вирощувати лаванду у відкритому саду або в кімнатних горщиках. Роздушіть квіти і нанесіть масло на чутливі до укусу ділянки тіла, такі як щиколотки і руки. Також нанесіть трохи масла лаванди на чисту тканину і втирайте його в шкіру.

13. Кориця-це більше, ніж просто добавка до яблучного пюре або вівсянки. Згідно з дослідженням, проведеним на Тайвані, масло кориці може вбити яйця комарів. Вона також може діяти як репелент проти дорослих комарів, в першу чергу азіатського тигрового комара.

Зроби сам:

Щоб приготувати розбавлений 1-відсотковий розчин, змішайте 1/4 чайної ложки (або 24 краплі) масла на кожні 115 грам води. Ви можете розпилити рідину на шкіру або одяг, навколо будинку, а також на оббивку або рослини. Будьте обережні при застосуванні масла кориці, так як концентрована доза може викликати роздратування шкіри.

Коли справа доходить до відлякування малярійних комарів, масло чебрецю є одним з кращих засобів захисту. В одному дослідженні на тваринах, нанесення 5-відсоткового масла чебрецю на шкіру безволосих мишей забезпечило 91-відсотковий рівень захисту.

Ви також можете кинути листя чебрецю в багаття. Дослідження показують, що спалювання листя чебрецю забезпечує 85-відсотковий захист від 60 до 90 хвилин.

Зроби сам: Щоб приготувати домашній напій, змішайте 4 краплі олії чебрецю з кожною чайною ложкою базового масла, наприклад оливкової або масла жожоба. Для спрею змішайте 5 крапель олії чебрецю з 2 унціями води.

14. Грецьке масло котячої м’яти

Nepeta parnassica, член сімейства м’ятних, споріднених котячій м’яті, може відлякувати комарів. Білі і рожеві квіти виростають до 45 см, але найбільш цінними є екстракт і масло листя.

Одне дослідження показало, що рослинна олія може ефективно відлякувати комарів протягом двох-трьох годин. Дослідники з Університету штату Айова також виявили, що котяча м’ята в 10 разів ефективніша, ніж хімічні репеленти, при відлякуванні комарів.

15. Соєва олія

За даними Лабораторії медичної ентомології Університету Флориди, продукти на основі сої, можуть забезпечити тривалий захист від комарів.

Зроби сам:

Крім соєвого масла, ви також можете додати в свою домашню суміш трохи масла лемонграсу. Комбінація була протестована для захисту від різних видів комарів.

А ще рецепт рятівного спрею у відео

16. Цитронелла-звичайне натуральне і ефективне ефірне масло, яке діє проти комарів. Зроблена з суміші трав, вона входить в багато репеленти від комарів. На вулиці свічки з цитронелою можуть забезпечити до 50 відсотків додаткового захисту.

Дослідження говорять, що склад цитронелли важливий для її ефективності. Коли продукт складений правильно, він настільки ж ефективний, як ДЕТА, і може захистити вас протягом двох годин. Якщо формула неправильна, цитронелла може швидко випаровуватися і залишити вас без захисту.

17. Гераніол-це різновид спирту, що використовується в якості ароматизатора або ароматизатора. Це рослинні масла, такі як цитронелла, лимонна трава і троянда. Відомо, що як інгредієнт репеленту від комарів він діє від двох до чотирьох годин, в залежності від виду.

Тримайте засіб подалі від очей і намагайтеся уникати використання, якщо у вас чутлива шкіра. Гераніол може викликати подразнення очей і шкіри.

18. Масло німа

Хоча масло німа рекламується як натуральна альтернатива, його ефективність неоднозначна. Недавнє дослідження ефективності масла німа в Ефіопії показало, що воно забезпечує більше 70% захисту протягом трьох годин.

Масло німа не схвалено як репелент для місцевого застосування, оскільки воно може викликати подразнення шкіри.

Укус комара викликає свербіння, яке можна зняти розчином питної соди (0,5 чайної ложки на склянку води), нашатирним спиртом або блідо-рожевим розчином марганцівки. Добре знімають біль і свербіння від укусу злегка розім`яте свіже листя черемхи або м’яти. Але все-таки краще зовсім не допустити комариних укусів, ніж боротися з їх наслідками.

, переглядів: 818

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *