Як відновити ворс на килимі

Збір коштів на потреби армії України
05.10.2022

Як відновити ворс на килимі

Килим став невід’ємним атрибутом практично у кожному домі. Однак утримувати його у чистоті – це справжня проблема. Домашні тварини, механічна дія меблів, діти, звичка їсти на дивані призводять до того, що ворс на килимі псується. Тому варто розібрати кілька простих порад, які допоможуть відновити ворс.

Як відновити ворс на килимі

Кубики льоду

Це найпростіший спосіб, з якого можна починати. По периметру килима необхідно розподілити кубики льоду і дати їм повністю розтанути. Після цього необхідно взяти щітку або інший відповідний інструмент, який дозволить добре прочесати його.

На цьому етапі також можна замислюватись про його чищення, додаючи різні миючі засоби. Коли килим трохи підсохне, використовується потужний пилотяг. Якщо ворс не почав випрямлятися, слід знову взяти щітку. Застосовувати силу при розчісуванні неприпустимо, оскільки можна пошкодити структуру.

Застосування пари

Обробка парою – це чудовий спосіб, який можна застосовувати в домашніх умовах. В ідеалі використовувати професійний відпарювач хорошої потужності. Якщо його немає, можна застосовувати праску з функцією відпарювання.

Щоб досягти гарного ефекту, килим слід повісити на стіну. Намагаючись розгладити його на підлозі, доведеться витрачати більше часу. Суть методу: відразу після обробки парою необхідно розчісувати ворс.

Плюс цього методу полягає в тому, що можна швидко відновити структуру і позбавитися частини забруднень. Якщо з першого разу досягти хорошого ефекту не вдалося, можна повторити процедуру двічі.

Фен та чиста вода

Цей метод не можна назвати простим та ефективним, але, якщо зробити все правильно, відновити ворс вдасться. Необхідно змочити килим, використовуючи пульверизатор чи м’яку губку. Після цього фен включається на максимальну потужність та обробляється поверхня килима.

Далі потрібно взяти щітку та акуратно прочесати ворсинки. Метод можна повторювати кілька разів, поки не вдасться досягти бажаного ефекту. Важливе правило: фен не повинен тривалий час працювати на максимальній потужності, інакше він може вийти з ладу.

Сода та сіль

Цей метод використовується багатьма досвідченими господинями. Він дозволяє очистити килим від різних забруднень та відновити ворс. Необхідно взяти соду та сіль у рівних пропорціях, ретельно перемішуючи. Далі необхідно поступово розподілити склад по всьому килиму.

Сіль і сода повинна залишатися на килимі щонайменше одну годину, бажано залишити їх на всю ніч. Після цього потрібно взяти пилосос та прибрати всі піщинки. Якщо потужності пилососа не вистачає, слід винести килим на вулицю та якісно вибити його. Найцікавіше, що завдяки такому способу можна позбутися неприємних ароматів.

Розчин

Для приготування розчину потрібно підготувати:

  • 1 частина харчової соди;
  • 1 частина перекису водню;
  • 1 літр теплої води;
  • 1 частина рідкого мила.

Всі компоненти перемішуються та розпорошуються на килим із застосуванням пульверизатора. Коли розчин почне застигати, потрібно взяти щітку та круговими рухами підняти ворс.

Джерело: https://pixelinform.com/

переглядів: 1 422

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *