Як вивести фарбу з одягу?

Збір коштів на потреби армії України
07.07.2017

У нашому швидкоплинному сучасному житті у багатьох трапляється неприємна проблема – Забруднений у фарбі одяг. Не висохлі після фарбування лавки, ремонтні роботи вдома або на дачі, пустощі дітей – ось причини, через які може забруднитися улюблений одяг. Але не варто так переживати, зіпсовану фарбою річ, можна привести в порядок, якщо дуже постаратися.

Правило № 1 – не чекайте, поки фарба висохне. Слід, якнайшвидше почати займатися видаленням плями – так можна бути впевненим, що вона пропаде без сліду. Буває, що фарбу можна відіпрати пральним порошком або милом господарським, у разі, якщо пляма з’явилася не пізніше 3-х годин до прання.

 

Як видалити фарбу з одягу

Гуаш і акварельні фарби досить просто видаляються за допомогою звичайного прання. А от з плямами від масляної фарби доведеться повозитися грунтовно.

Для початку треба взяти шматочок вати і злегка намочити його спиртом, гасом, скипидаром або ацетоном – розчинник необхідно підбирати під якість тканини, де знаходиться пляма. Потім слід потихеньку відтирати ваткою пляму, щоб прибрати зайву фарбу. Необхідно знати, що ацетоном заборонено торкатися до любимих шкіряних або синтетичних виробів. А після нашатирного спирту колір речі може помінятися.

А ось інший відмінний метод, як видалити фарбу з одягу. Треба купити в господарському магазині очищений бензин, а користуватися точно так само, як і іншими речовинами – треба тільки намочити ватку і потерти пляму. Слід пам’ятати, що машинний бензин, злитий з бака ні, підходить. Неочищений бензин, напевно, прибере пляму від фарби, але може додати кілька своїх плям, ось тоді річ можна буде викидати.

Дуже уважними доведеться бути з речами з кашеміру і шерсті. Такі вироби дуже важко позбуваються від плям, тому тут не можна застосовувати ні ацетон, ні бензин, ні спирт. Коли на пальто або вовняний кофті масляна фарба залишила пляму, це місце змочіть соняшниковою олією, а потім приберіть фарбу ватою.

Коли пляма від фарби застаріла

Якщо вам не вдалося відразу ж зайнятися отчисткою плями, і фарба вже вїлася в тканину, то треба знати, як видалити фарбу з одягу. На це піде значно більше часу і зусиль, а результат може бути не такий гарний.

Спочатку бритвою або гострим ножем необхідно обережно зняти суху скоринку фарби, але так, щоб не порізати річ. Потім, дивлячись яка тканина, намочити шматочок ватки бензином, спиртом, маслом або іншим засобом і потерти. Необхідно буде дочекатися, коли фарба розм’якне і трохи відійде від тканини, тоді слід обережно її видалити, а вже потім остаточно прибрати залишкові сліди плями. На цей спосіб може піти досить багато часу, тому доведеться частіше замінювати ватку. Наприкінці розчином соди намочити місце колишньої плями.

Забруднені масляною фарбою місця

Плями труть ваткою, змоченою гасом або скипидаром, а потім нашатирним спиртом (при впевненості, що колір тканини не зміниться). Плями від фарби також виводять бензиновим милом, в суміші з скипидаром 1х1. Суміш повинна бути на плямі. Коли розчиниться пляма, фарбу тихенько прибирають.

Застарілу пляму намочити скипидаром, коли пляма стане м’якою, фарбу видаляють розчином соди, а потім теплою водою.

Ось ще метод, як видалити фарбу з одягу: трохи помазати вершковим маслом або маргарином, а через час, потерти бензином, скипидаром або гасом.

Лак теж бруднить

Відчистити плями лаку можна, змішавши ацетон і денатурат 1х1 або винним спиртом. Плями від масляного лаку очищають, як і сліди від масляної фарби.

, , переглядів: 1 002

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *