Як впливає війна на сексуальне життя

Збір коштів на потреби армії України
13.04.2022

Як впливає війна на сексуальне життя

Під час подій, що загрожують життю, репродуктивна функція може вимикатися. Наприклад, у жінок часто зникає менструація.

Але можлива й інша реакція — гіперсексуальність Вона може мати в основі еволюційний механізм — бажання залишити потомство перед загрозою смерті. Також секс використовується як спосіб повернути собі контроль, отримати приємні емоції та розслабитися.

🤷🏻‍♀️Через постійний стрес і невизначеність, довготривалу відсутність сну, депресивні стани, прийом деяких медикаментозних препаратів може знижуватися лібідо. У жінок бувають труднощі зі збудженням та досягненням оргазму, в чоловіків — передчасна еякуляція та відсутність ерекції.

🙍🏻‍♀️Провина вцілілого, думки про те, «як я можу займатися сексом, коли інші вмирають», також можуть викликати зниження сексуального бажання.

🙅🏻‍♀️Якщо закохані давно не бачилися, то після зустрічі не очікуйте відразу палких ночей.

❤️‍🔥Після довготривалого утримання бувають труднощі з досягненням ерекції у чоловіків, оргазму — в жінок.

✅Це нормально, не варто хвилюватися. Сексуальна функція відновиться через деякий час, а до цього подумайте, як виражати свої почуття по-іншому.

❤️‍🔥Інформація про зґвалтування може викликати підвищену тривогу, відразу до партнера, небажання близькості. Ви можете ідентифікувати себе із потерпілими, і тоді збудження буде лякати.

✅Важливо говорити з партнером про свої почуття. Це дасть йому розуміння, що ваше небажання сексу — не через нього. Якщо такий стан продовжується тривалий час, варто пропрацювати ці почуття відрази, страху, сорому зі спеціалістом.

❤️‍🔥Під час війни загострюються міжособистісні конфлікти. Завищені очікування від партнера, неможливість окреслити свої кордони, різні погляди на необхідність евакуації / знаходження у сховищі — все це призводить до взаємних образ та розчарування. Це негативно впливає на лібідо.
Також іноді буває складно залишитися наодинці через відсутність особистого простору.

✅Важливо пам’ятати, що інтимність у стосунках може зберегтися завдяки обіймам, поцілункам, лагідним словам.

Займатися сексом під час війни чи ні — це рішення вашої пари. Зараз все те, що з вами відбувається, — нормально. Ви маєте право як продовжувати статеве життя, так і зробити паузу. Але намагайтеся говорити одне з одним про свої почуття та знайти ту форму підтримувати інтимність у стосунках, яка влаштує обох.

Маргарита Шавловська – психологиня, сексологиня.

переглядів: 560

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *