Як врятувати свій город в сильну спеку

Збір коштів на потреби армії України
30.06.2022

Як врятувати свій город в сильну спеку

В Україні сильна спека і кілька днів температура повітря піднімається вище +30 градусів у більшості областей. А ось дощів буде зовсім небагато. І це означає, що важко доведеться не тільки людям, а й рослинам.

Як врятувати свій город в найсильнішу спеку і в який час його потрібно поливати – читайте далі.

Коли і як потрібно поливати город

Досвідчені садівники та фермери рекомендують в спеку поливати городи пізно ввечері та вночі. Днем це робити не можна, оскільки волога буде швидко випаровуватися і може обпалити листя. Найкраще зайнятися поливом після 8 години вечора. Якщо з якоїсь причини не вдалося – поливайте на світанку. Протягом дня город не поливайте.

Перед поливом перевірте грунт на 3-5 см вглиб. Якщо вона волога, відкладіть полив. І не лякайтеся підвили листя – після поливу рослини знову оживуть.

Воду потрібно розподілити рівномірно по всіх грядках. Наливайте потроху, тонкими потоками – це допоможе розм’якшити грунт. Потужний струмінь при поливі шлангом не використовуйте – Ви так намочіть тільки верхні пару сантиметрів грунту і зробите болото. А коріння вологу не отримають.

Також допомагає мульчування грунту – це покриття землі спеціальними подрібненими матеріалами. Для мульчування підійде суха трава, сіно, солома, тирса. Це допоможе зберегти вологу в коренях і не дасть їй швидко випаруватися.

Ніжні рослини ховаємо в тінь

Над огірками, кабачками, помідорами, баклажанами та іншими ніжними рослинами потрібно натягнути дуги – як у теплиць. І зверху накрити спеціальним тонким матеріалом.

Герметично вкривати не потрібно – рослини повинні дихати, а ось прямі сонячні промені при такій температурі можуть погубити весь урожай. Для укриття підійде навіть сітка або тканина – промені будуть розсіюватися і не принесуть сильного шкоди та опіків.

Якщо зробити швидко дугу немає можливості, то використовуйте кілочки та натягніть тканину на них. Також можна поставити звичайні пляжні парасольки. Якщо є можливість зачепити тканину за паркан або козирок будинку – Натягуйте Укриття на більшу ділянку.

Ваше головне завдання – зробити тінь, закрити від прямих променів палючого сонця і забезпечити циркуляцію повітря.

Теплиці та газони

Всі вікна і кватирки в закритих теплицях під час сильної спеки потрібно відкрити. Дуже ретельно потрібно стежити за помідорами. Якщо вони почали цвісти, то при температурі +30 градусів пилок може стати стерильною. Кисть не зав’яжеться і відпаде.

Крону помідорів можна обробляти спеціальним вапняним молоком, щоб їх врятувати. Готується таке молоко просто – змішайте гашене вапно з водою і процідіть.

Джерело: https://www.rbc.ua/

 

 

 

 

 

переглядів: 498

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *