Як вибрати банани

Збір коштів на потреби армії України
22.03.2023

Ймовірно, ви помічали, що на банани часто клеять наклейки. Але мало хто знає, навіщо вони та яку інформацію несуть. Однак наклейки можуть допомогти вам вибрати якісний, натуральний і корисний фрукт.

На наклейках зазвичай вказують країну та компанію-виробника. Крім того, там відзначено спосіб вирощування банана.

банани

Для цього потрібно подивитися на 4- або 5-значний код на наклейці. Так покупець зможе дізнатися, наскільки корисним є фрукт.

Якщо на наклейці код із 4 цифр і починається з 3 або 4, значить, фрукт виростили за принципом інтенсивного сільського господарства. Тобто для прискорення росту плодів застосовували добрива, в яких могли бути пестициди та інші хімічні речовини.

Якщо на наклейці 5-значний код і починається з цифри 9, банани виростили звичайним способом, не застосовуючи добрива. А якщо першою стоїть цифра 8, то продукт є генетично модифікованим (ГМО).

А що робити, якщо купили банани із пестицидами?

Пестициди (лат. pestis “зараза” + caedo “вбивати”) — отруйні речовини, що використовуються для знищення шкідників та збудників хвороб рослин, а також різних паразитів, бур’янів і так далі.

Як пише Всесвітня організація охорони здоров’я, застосування пестицидів дозволяє запобігти масштабним втратам урожаю, і тому пестициди продовжуватимуть відігравати свою роль у сільському господарстві. Однак, за даними ВООЗ, «вплив пестицидів на здоров’я людини та довкілля залишається предметом занепокоєння».

«Пестициди потенційно токсичні для людини і можуть чинити як гостру, так і хронічну токсичну дію залежно від дози та шляху потрапляння в організм людини», — розповіли в організації.

Там зазначили, що люди можуть обмежити потрапляння в організм пестицидів, просто помивши фрукти та овочі, а також вилучивши з них шкірку.

Джерело: https://ukr.media/

, , переглядів: 201

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *