Як вибрати стиглий ананас: корисні лайфхаки

Збір коштів на потреби армії України
29.01.2020

Ананаси – улюблені ласощі багатьох. Мало що зрівняється із запашною та соковитою м’якоттю свіжого плода. Розповідаємо, як правильно вибрати ананас, щоб отримати задоволення від першої до останньої скибочки. Отже, наше завдання — вибрати плід, який вже достатньо дозрів. Тобто його м’якоть солодка та запашна. Купити ідеальний ананас — певним чином лотерея. Його сік і волокна насичені цукрами. Дійшовши до піка стиглості, вони швидко починають бродити, в них розмножуються грибки, пише Метро.

Ананас — не яблуко, під його щільною шкіркою не видно, як почуває себе м’якоть. Тому під час вибору нам залишається покладатися на опосередковані фактори.

Як правильно вибрати ананас

Щоб визначити стиглість ананаса, нам із вами потрібно розглянути плід, вдихнути його запах, трохи смикнути за султан — так називається розетка з листя, і трохи поплескати плід по боках.

Дивимося

Хороший, спілий ананас виглядає апетитно. Листя в його султана густе й соковите. Якщо по краях є пожовклі та підсохлі листочки — це не страшно. Але якщо вся розетка виглядає «втомленою» та тьмяною, плід занадто довго добирався до прилавка. Навряд чи вам сподобається його смак.

Якісний ананас має цілісну шкірку, без тріщин і вологих плям. Її колір варіюється між зеленувато-коричневим, золотаво-коричневим і жовтим. Зеленуваті відтінки шкірки ще не означають, що плід незрілий. Це може бути просто особливістю сорту. Але переважання золотаво-жовтих відтінків цілковито свідчить про готовність плода потрапити на ваш стіл. І чим більше жовтого, тим солодший ананас. Якщо шкірка втратила глянсуватість, стала тьмяною, з сіруватим відтінком, якщо ви бачите на ній темні плями, тріщини або патьоки соку, цей ананас в їжу ліпше не вживати.

Ловимо аромат

Ананаси «правильної» стиглості пахнуть тонко та ніжно. Цей аромат можна назвати солодким, швидше свіжим, фруктовим. І вже напевне він не поширюється далеко. Якщо ви відчуваєте запах плодів, ледь підійшовши до прилавка, якщо цей запах різкий і сильний — плоди перестиглі й уже за крок від бродіння. Відмовтеся від них. Якщо ананас взагалі не має запаху, він або ще не дозрів, або був зірваний зеленим і достигав у дорозі. Жодне з цього не робить його смачним.

Вивчаємо листя

Спочатку про розмір: він, виявляється, має значення. Довжина листя в хорошого ананаса максимум 20 см, і в розетці воно розташовано симетрично. Занадто рясне або однобоке листя говорить про те, що плід розвивався неправильно, отже, його якість нижча.

Щільне й соковите листя в розетці — красномовний показник свіжості. Але оскільки ананаси з плантацій їдуть тривалий час, в наших магазинах рідко можна зустріти гарний султан. Можливі відхилення від ідеалу — декілька підсохлих листочків по краях розетки, підсохлі кінчики на деяких листках, незначна матовість кольору.

Головна фішка ананасового листя в тому, що на піка стиглості султан починає трохи провертатися в гнізді. Це ще один секрет, як вибирати стиглий ананас: обхопіть листя біля основи й трохи проверніть плід. Не перестарайтеся: розетка стає рухомою, але не обертається навколо своєї осі.

Якщо листя сидить щільно, ананас не дозрів остаточно. Якщо під час спроби провернути султан у вас в руці залишився листочок-інший, ананас давно висох.

Поплескати по боках

Ця процедура схожа на вибір кавуна. Стиглий і наповнений соком плід видає глухий глибокий звук. Якщо ананас звучить «порожньо», отже, він або зелений, або м’якоть всередині нього давно всохла. Взявши плід у руки, натисніть на шкірку пальцем. У стиглого ананаса вона пружна. Якщо палець не пружинить — плід не дійшов до кондиції. Якщо провалюється — вже починає гнити.

Зверніть увагу на «шишечки» — у стиглих ананасів вони більш пласкі й навіть трохи втягнуті, у незрілих — більш опуклі.yak-vybraty-ananas-6

Якщо схибили у виборі: що робити з недостиглим або перестиглим ананасом

Ви розрізали куплений ананас і бачите: м’якоть його не золотаво-жовта, а бліда. Замість соковитого ананасового аромату — якийсь трав’янистий запах. Нічого страшного: просто ви все-таки вибрали недозрілий плід. В інтернеті можна знайти купу міркувань, як довести до кондиції зелений ананас. Але, по-перше, всі вони стосуються тільки цілих, непошкоджених плодів. А по-друге, «домашні» методи, які прекрасно спрацьовують з авокадо, ківі або яблуками, безсилі перед жорсткою та волокнистою шкіркою ананаса.

Якщо вам все-таки трапився недозрілий плід, краще пустіть його не на десерт, а в м’ясні страви. Зелений ананас після теплової обробки стає м’якшим, втрачає неприємні нотки смаку та надає м’ясним рулетам, відбивним і стейкам абсолютно новий настрій. Утім, на десерт теж можна. З недостиглої м’якоті вийдуть непогані цукати. Зніміть з ананаса шкірку, наріжте м’якоть кубиками та підв’яліть в прочиненій духовці. А готові цукати пересипте цукровою пудрою.

На перезрілість можна натрапити, навіть ретельно дотримуючись всіх порад, як вибрати ананас. Секрет у тому, що для збереження ще на плантаціях ананаси обробляють фунгіцидами. Але якщо плід спочатку був на піка стиглості або в ньому були мікропошкодження, під час довгого шляху можуть початися процеси бродіння, хоча зовні він буде виглядати цілком задовільно. Перестиглі плоди з різким запахом і вологим прим’ятим денцем не варто використовувати в їжу. І, звичайно, навіть найбільш пружний, запашний і стиглий ананас перед вживанням необхідно добре вимити щіткою.

, , , переглядів: 896

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *