Як виростити хризантеми з насіння та живців

Збір коштів на потреби армії України
25.04.2023

Важко знайти більш витривалу квітку, ніж хризантема. Вона здатна витримувати суворі осінні заморозки, а з вирощуванням хризантеми впорається навіть недосвідчена садівниця.

хризантеми

Хризантеми можна вирощувати двома способами: із живців та з насіння. Обидва способи мають свої нюанси.

Хризантеми в горщиках

Передусім, садівників цікавить, коли сіяти насіння хризантеми на розсаду. Оскільки вона цвіте восени і взимку, найкраще висівати насіння весною. Почніть із вибору сорту рослини. Насіння хризантеми можна купити майже у кожному квітковому магазині. Там же оберіть ґрунт для вирощування – найкраще суміш 60% з торфу + 40% з вермикуліту.

Для посіву оберіть прямокутний горшок, насипте туди ґрунтосуміш, рівномірно розприділіть насіння та покрийте його тонким шаром ґрунту, рясно полийте, прикрийте прозорою плівкою, зробіть у ній кілька отворів і залиште у сонячному місці.

Деякі садівники й досі спечераються, де люблять рости хризантеми. Одні впевнені, що їхнє улюблене місце у напівтіні, інші ж вирощують їх на сонечку. Ми ж радимо поставити горшок з насінням хризантем на сонце, поливати кожні 7-10 днів та чекати перших сходів.

Хризантема проростає з насіння не дуже швидко. Чекайте перших паростків за місяць. Одні з них будуть міцнішими та вищими, а інші – зовсім кволими і молодими. Це нормальний процес для цієї рослини, не хвилюйтеся, що зробили щось не так.

Висадка живців

Ранньою осінню зміцнілі живці хризантеми можна розсаджувати. Приготуйте для живців окремі горщики, або підготуйте ділянку відкритого ґрунту.

Для вирощування у горщиках краще обрати таку ж ґрунтосуміш, як для висівання насіння. Закріпіть живець у ґрунті, полийте його та стежте за тим, як рослина приймається. В одному горщику можна посадити кілька живців хризантеми – вазон виглядатиме пишним. Частота поливу залежить від швидкості випаровування води з ґрунту. Зазвичай, це 10 днів.

Вже осінню ваше око тішитимуть квіти хризантеми.

Джерело: https://www.unian.ua/

, , , , , переглядів: 447

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *