Як виростити печериці на дачі: корисні поради

Збір коштів на потреби армії України
04.02.2021

Як виростити печериці на дачі: корисні поради

Грибівництво — заняття дуже захоплююче. На своїй ділянці виростити печериці цілком реально, хоч і трохи клопітно. Урожай своїх грибів буде радувати, якщо слідувати певним правилам, інформує Ukr.Media.

Повноцінний урожай грибів може забезпечити тільки якісна стерильна грибниця, яку вирощують в промислових умовах. Купувати міцелій потрібно в теплу пору року. Важливо, щоб при перевезенні він не потрапив під вплив низьких температур. Слід пам’ятати, що термін зберігання грибниці досить обмежений. При температурі від 0° до 4° він становить пів року, при температурі від 10° до 18° — три тижні.

Печериці у відкритому ґрунті

На дачній ділянці печериці можна обробляти у відкритому ґрунті. Але урожай в цьому випадку багато в чому залежить від погоди. Навесні, як тільки зійде сніг і прогріється ґрунт, в сухому тінистому куточку, захищеному від вітру, розбивають грибну галявину, влаштувавши її на поверхні землі. Оптимальна ширина грядки становить 1-1, 5 м, довжину можна вибрати довільно.

Або заглиблена грядка для грибниці

Інший варіант — злегка заглиблена грядка. Вона дозволяє зберігати вологу і виключити небажане коливання температури. Влаштовують її так: викопують канаву шириною 60-90 см, глибиною 30-40 см. Далі насипають дренажний шар (бита цегла, щебінь) товщиною 8-10 см, зверху — компост, і ущільнюють його. Грядку обов’язково захищають від пересихання і перезволоження. Для цього встановлюють легкий навіс або вкривають посадки товстим шаром соломи (15 см). Знімати “ковдру” можна, коли проводять посадку грибниці, насипають покривний шар ґрунту, збирають печериці.

Посадка

Під час посадки рукою піднімають компост і в лунку, що утворилася, на глибину 4-5 см поміщають частину компостної грибниці розміром приблизно 4х6 см або жменьку зернової. Потім її прикривають компостом і злегка притискають. Місця посадки розташовують в шаховому порядку на відстані 20-25 см, зернову — розсипають на грядці, дотримуючись норму витрати. Далі посадки закривають шаром компосту в 4-5 см, злегка ущільнивши його. Під час посадки субстрат зволожують. Надалі проводять полив з лійки з дрібним ситечком так, щоб вода не потрапляла на грибницю, інакше вона може загинути. Оптимальною для проростання грибів вважається температура повітря 23-27°. Через два тижні після посадки міцелій зазвичай добре розростається, утворюючи білі нитки (гіфи) в радіусі 5-8 см. Переконатися в цьому можна, піднявши компост.

Покривний ґрунт для грибної грядки

Через два-три тижні грибну грядку слід засипати особливим ґрунтом шаром 3-4 см, інакше грибні тіла не будуть формуватися. Існують різні склади цього покривного ґрунту, один з них — 9 частин торфу і 1 частина крейди, інший — 5 частин торфу, 4 частини городньої або дернового ґрунту і 0,5 частини крейди. Останній компонент необхідний для створення оптимальної кислотності ґрунту. Такий ґрунт вносять з розрахунку 3-4 відра об’ємом 10 л на 1 кв. м грибної грядки, після чого його злегка ущільнюють. Надалі необхідно забезпечити нормальну циркуляцію повітря на грядці. Якщо з’являється біла кірка з грибниці, шар соломи на час знімають. В міру потреби проводять полив.

Збирання врожаю

Через місяць-півтора після посадки з’являються перші плодові тіла грибів. Спочатку печериці ростуть гніздами по 5-8 і навіть по 20, але надалі, коли грибниця розростеться, вони рівномірно розподіляються на поверхні грядки. Збір грибів проводять, поки натягнута плівка, що з’єднує краї капелюшка з ніжкою. Можна збирати і більш зрілі гриби з порушеною плівкою, але строго до того, як пластинки капелюшки стануть темно-коричневими, а плодове тіло — в’ялим. Перезрілі печериці, як і інші гриби, здатні викликати отруєння. Збір врожаю ведуть, обережно викручуючи гриби з ґрунту, щоб не пошкодити грибницю, а місця після грибів присипають покривним ґрунтом.

, , переглядів: 595

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *