Як застосовувати золу на городі

Збір коштів на потреби армії України
27.05.2022

Як застосовувати золу на городі

Зола (попіл) це – добриво, стимулятор росту, нейтралізатор ґрунту і навіть захист від шкідників.

Цінний натуральний компонент для зростання, захисту та розвитку рослин знаходиться прямо у вас під ногами – це зола. Ми розповімо вам, чим корисна зола і як її можна застосовувати у саду та городі.

Зола виходить після спалювання рослинних залишків і містить у собі калій, кальцій, магній, натрій, фосфор, залізо, сірку, кремній, бор, марганець та безліч інших корисних макро- та мікроелементів, які легко засвоюються рослинами.

Як використовувати попіл у вигляді добрива

Найбільша кількість корисних речовин міститься у золі після спалювання листяних та хвойних дерев, соломи хлібних злаків, стебел соняшника.

  • Для покращення якості ґрунту золу можна вносити разом із торфом, перепрілого гною, компостом.
  • Також золу зручно використовувати для рідкого підживлення посадок навесні та влітку у вигляді водного розчину із розрахунку дві склянки порошку на 10 л води. Цим розчином поливають грядки, клумби, газони.
  • Для сухого підживлення золу насипають у посадочні ями – у середньому 3/4 склянки на 1 кв. м землі.

Як нейтралізувати ґрунт золою

Порошок після згорілої органіки, особливо торфу – гарна альтернатива вапну, яка гасить зайву кислотність ґрунту, нейтралізуючи його рН. Для цих цілей золу краще вносити в ґрунт восени із розрахунку три склянки на 1 кв. м і добре розпушити граблями. Таким чином, зола перемішається з верхнім шаром ґрунту, і її не здуває вітром.

Як застосовувати попіл проти шкідників

Використання порошку у чистому вигляді, в суміші з тютюновим пилом або водні настої золи ефективні у боротьбі з грибковими захворюваннями та проти різних шкідників: мурах, слимаків, колорадських жуків, капустяної та цибульної мухи, земляних блішок тощо.

Сухим порошком посипають місця скупчення шкідників на ділянці із розрахунку дві склянки на 1 кв. м.

А для обробки рослин від хвороб готують мильно-зольний розчин: 3 кг дрібної просіяної золи заливають 10 л гарячої води, настоюють під кришкою два дні і проціджують. Потім у 500 мл гарячої води розчиняють 40 г дьогтярного або господарського мила, змішують із настоєм золи і обприскують культури.

Як стимулювати золою ріст рослин

Зольний настій з успіхом застосовують для передпосівної обробки насіння. Для цього в 1 л води розводять 20 г золи, залишають настоюватися під кришкою на один день, а потім проціджують. У цьому стимуляторі росту можна замочувати насіння томатів, огірків, баклажанів, а також обробляти бульби та цибулини.

Джерело: https://lifehack.segodnya.ua/

 

 

 

 

 

переглядів: 7 021

Кількість коментарів: 3
  1. Яка нахрін зола, петеушники ??? Попіл !!!!!

  2. Добрий день!
    Будь ласка, використовуйте українське слово “попіл” замість російського “зола”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *