Як зігрітися взимку: досвід японців

Збір коштів на потреби армії України
15.01.2023

Як зігрітися взимку: досвід японців

Японія одна з країн, яка не має центрального опалення. Середня температура повітря взимку в центральних та південних регіонах країни становить +5 і +10 градусів, а тому у квартирах більшості японців без опалення в цей період панує справжній холод. Яким же чином гріються японці?

Як зігрітися взимку

Кондиціонери

Японці використовують кондиціонери не лише у спеку, а й у холод, щоб обігріти житло. Однак такий спосіб дорогий, адже кондиціонер споживає багато електрики. Тому ним користуються у випадках крайньої необхідності.

Масляні, газові, гасові та інші обігрівачі

Одним з економних способів зігрітися вважаються обігрівачі на гасі. Але водночас вони є небезпечними, їх не можна залишати без нагляду. Крім цього, японці використовують мастильні обігрівачі, а також дивовижні для нас обігрівачі, які працюють від спеціальних картриджів із дрібними дерев’яними гранулами.

Електричні килими та ковдри

У Японії взимку набули популярності електричні килими та ковдри. Деякі електричні килими мають функцію обігріву тільки тієї частини, де сидять або стоять, що дозволяє заощадити електрику.

Водяні грілки або ютанпо

Японці використовують узимку як звичайні гумові грілки, так і ютанпо — це водяна грілка, але на відміну від звичайної, її часто роблять із металу, щоб підігрівати на газовій плиті.

Котацу

Один із найулюбленіших японцями способів зігрітися взимку вважається традиційний стіл із підігрівом – котацу. Взимку стіл оснащується обігрівальним елементом, а під стільницю кладеться величезна тепла ковдра. Таким чином люди, які сідають за стіл, можуть накрити нею нижню частину тіла, коліна чи ноги. У теплий період його використовують як звичайний стіл.

Пластирі хоккайро або просто кайро

У Японії взимку нерідко використовують один із найбюджетніших винаходів, яким можна зігрітися — пластирі хоккайро або просто кайро. Це маленький пластир, який може кріпитися до чого завгодно. Усередині невеликої пластинки знаходяться залізна стружка з сіллю, яка при розкритті під дією кисню, що надходить із зовнішнього середовища, починає виділяти тепло. Один такий пластир може зігрівати до 50-70 градусів протягом 8 годин.

Джерело: https://telegraf.com.ua/

, , , , , переглядів: 190

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *