Через масовані ракетні удари по території України виникають перебої зі світлом, газом та опаленням. Через це українці шукають всілякі способи, як можна зігрітися своїми силами. Розповідаємо, чим можна наповнити грілку і як її зробити, щоб не замерзнути в холодну пору року.
Як зробити грілку з гречки, рису або іншої крупи
Такий вид саморобної грілки вважається одним з найпопулярніших – крупа є в кожному будинку, її можна спочатку використовувати для конструювання грілки, а потім – в їжу.
Для того, щоб зробити грілку з круп, вам потрібно взяти шматок натуральної тканини (можна використовувати відріз постільної білизни або наволочку), міцні товсті нитки і, власне, крупу.
Алгоритм створення грілки дуже простий:
- зробити викрійку для самої грілки і для чохла;
- вирізати з тканини потрібні частини і зшити їх між собою, залишивши отвір для наповнювача;
- всипати крупу, зашити отвір;
- всунути грілку в чохол, його теж зашити.
Таку грілку потрібно помістити в мікрохвильовку на 30 секунд, щоб вона досить нагрілася. Потім – покласти під ковдру або плед і насолоджуватися теплом.
Як зробити грілку з солі
Сольові грілки – другі за популярністю, адже сіль дуже добре тримає тепло. Такою грілкою можна зігріти руки після вулиці або покласти її в ліжко на ніч перед сном.
Грілка з солі своїми руками робиться просто – вам потрібно вирізати з тканини два невеликих клаптя (ідеально, якщо грілка поміщається в долоню), зшити їх між собою так, щоб залишився отвір для наповнювача. Потім всипати всередину сіль і зашити краю повністю. Далі грілку покласти в мікрохвильовку, включити на 15-30 секунд, дістати і користуватися на свій розсуд.
Ви можете зробити звичайну прямокутну грілку або придумати для неї іншу форму – кружечок, сердечко, силует птиці або якого-небудь звірка. Власницям швейних машинок це завдання буде легкою, а ось тим, хто буде шити руками, доведеться знатно попрацювати.
Як зробити грілку з пляшки з водою
Найпростіший варіант, який можна використовувати, якщо вдома немає світла, тобто, включити мікрохвильовку для підігріву тканинного мішечка з крупою не вийде. Для того, щоб зрозуміти, як зробити грілку з водою, зовсім не потрібно щось вигадувати – досить взяти порожню пластикову пляшку, налити в неї гарячої води (не окріп, інакше пластик деформується), загорнути пляшку в щільну тканину або рушник – використовувати за призначенням.
Хімічна грілка своїми руками
Таку грілку часто використовують рибалки і мисливці, які навіть взимку відправляються за здобиччю. Щоб не мерзнути в наметах, вони вдома виготовляють прості хімічні грілки. Так можете зробити і ви, підготувавши:
- кухонну сіль – 2 ч. л;
- мідний купорос – 3 ч. л;
- суху деревну тирсу;
- пластикову пляшку об’ємом 0.5 л;
- шматочок алюмінієвого дроту або фольги (можна замінити обрізком алюмінієвої банки з-під напою).
Сіль і мідний купорос подрібнити в ступці, разом з тирсою засипати в пляшку. Туди ж помістити фольгу, дріт або обрізки алюмінієвої банки. Закрити кришку, струсити – грілка готова. Активувати таку грілку можна, наливши в неї води – досить 50 мл, щоб через 3-5 хвилин виріб вже почав віддавати тепло.
Джерело: https://www.unian.ua/